3. 12. Svatoslav

Zítra: Barbora

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Informace Obecního úřadu ve Sříteži n.L.

POPLATKY NA ROK 2022

Obecní úřad Střítež nad Ludinou informuje občany, že poplatek za komunální odpad (650,-Kč/osoba/rok), užívání hřbitova (150,-Kč/rok) a poplatek za psa (150,-Kč/první pes/rok, 225,-Kč/druhý pes/rok) mohou hradit bezhotovostně na účet obce 188 300 8309/0800. Platbu také lze provést pomocí platebního terminálu na pokladně Obecního úřadu nebo hotově.

Splatnost poplatku je do 30.6.2022. Pokladna Obecního úřadu je otevřena v pondělí a ve středu od 8,00 – 17.00 hodin. Při úhradě převodem uveďte do zprávy pro příjemce své příjmení a číslo popisné.

Podklady k platbě je možno rozeslat e-mailem. Prosím, kteří mají zájem, ať se obrátí na e-mail: epodatelna@striteznl.cz nebo na tel. 581 696 590. Všem podklady budou poskytnuty.

 
 

Štítky:Příměstský tábor 2021

Příměstský tábor Veselá věda na začátku roku 2021

Tábor je určen pro budoucí prvňáčky a školáky na 1. stupni ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky. 

 

A co nás čeká letos?

  • 4 dny plné bádání, pozorování a pokusů:
  • zkoumání vody ve všech podobách  - Co voda dovede? Umí lámat světlo? Pohánět motory?
  • vzduch kam se podíváš - Co, jak a proč se díky vzduchu pohybuje?
  • kdo by nerad dobroty - Je vaření nuda nebo alchymie?
  • příroda kolem nás - Kdo žije a co roste za humny? Co umí rostliny  a co se vědci naučili od zvířat?
  • plus 1 celodenní prázdninový výlet

Kde:    ZŠ Hranice Šromotovo - dopravní hřiště

Kdy:   19.-23.7.2021 a 16.-20.8.2021

 

Více informací na webových stránkách www.veselaveda.cz, kde najdete i on-line přihlášku v naší táborové registraci

Máte-li ve svém okolí děti, nebo rodiče dětí, které rády objevují a experimentují, budeme vděční za šíření informace. Leták k táboru přikládáme.

 

Další informace:

Tábor se koná od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00. Je zajištěn teplý oběd, svačina a pitný režim. Součástí programu je celodenní výlet.

Cena tábora 1950 Kč týden. Je možné hlásit se na jednotlivé dny.

Předem mnohokrát děkujeme a přejeme hezký den plný prima objevů.


Publikováno 10. 5. 2021 12:09

Zahradnictví ve Stříteži nad Ludinou

ZAHRADNICTVÍ KALA

Střítež nad Ludinou, areál ZD, tel. č. 778 092 778

Prodejní doba : duben – červen Po – Pá 15.00 – 19.00

Mimo prodejní dobu dle telefonní dohodě

Zeleninová přísada :  brokolice, batáty, celer ( bulvový, řapíkatý, naťový ), jahodník měsíční ( červený, žlutý ), kapusta ( hlávková, růžičková ), kedluben ( bílý, modrý, gigant ), květák, lilek velkoplodý (bílý, fialový ), mochyně peruánská, okurka ( nakladačka, hadovka, salátová ), paprika ( sladká, pálivá, chilli – červená, žlutá, bílá, oranžová, zelená ), pór pravý, rajče ( keříčkové - červené, žluté, oranžové , tyčkové – červené, cherry, žluté, oranžové, zelené, modré ), rebarbora, salát hlávkový ( rychlený, jarní, ledový ) a listový ( zelený, červený, zlatý ), tykev ( cuketa zelená a žlutá, meloun, patizon bílý a žlutý, špagetová, velkoplodá goliáš, Hokkaidó ), zelí hlávkové bílé a červené

 

Bylinky :  bazalka ( zelená, červená, zkadeřená), citronová tráva, houbová bylinka, koriander, libeček, máta ( peprná, jahoda, pomeranč, ananas, mochito ), majoránka ( 3druhy),  mateřídouška ( stříbrná , zlatá ), meduňka, mingrénovník,  oregano ( zelené, zlaté ), pažitka ( klasická a česneková ), petržel naťová ( kadeřavá a hladkolistá ), rozmarýn ( převislý a vzpřímený ), rýmovník drobnolistý, santolina, satureja douglasii ( indiánská máta ), saturejka, stevia, šalvěj lékařská ( klasická, tříbarevná, červená ), tymián ( zelený, žlutý, stříbrný ), ženšen

 

Květiny : afrikán ( nízký 5druhů, velkokvětá nízká žlutá ), aspargus sprengeri, astericus, astra ( vysoká, nízká ), Atermanthera fancifilles ( rudá ), bakopa velkokvětá             ( modrá, bílá, růžová ), balsamíny ( velkokvětá, plnokvětá ), begonie (velkokvětá, plnokvětá )bidens, brachyscome ( bílá, modrá, růžová ),  celosia, cinerárie, cínie, gypsophilla převislá, fuchsie ( vzpřímené, převislé ), gazánie (zelenolistá, stříbrnolistá ), hledík nízký, hvozdík nízký, jiřiny, kejklířka ( mimulus ), krásnoočko, kokarda, kopretina, kufea,  lewisia, levandule, lobelky ( bílá, světle modrá, tmavě modrá, růžová ),lysimachia, mercadonie, milion bells, muškáty ( vzpřímené, převislé), nemesie převislá ( žlutá, oranžová, červená ) a nízká ( směs barev ), nestařec ( modrý, bílý ), pilea microphilla, platycodon ( modrý, bílý, růžový, osteospermum ( klasická, plnokvětá, SPIDER ), plectranthus, savnitálie   ( vitálka ), petunie, scaveola ( vejířovka – modrá, bílá, růžová ), surfínie, šalvěj směs barev, šrucha směs barev, šuškarda modrá, tradenscantia, verbeny převislé,  voskovka     ( 8druhů ), zelenec

 

Zkušební prodej zahrádkářského sortimentu : semena, zelené hnojení, hnojiva, postřiky, zemina, mulčovací kůra, truhlíky, květináče, aj


Publikováno 10. 5. 2021 7:42

Kotlíkové dotace

Olomoucký kraj v současné době připravuje pokračování dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji. V rámci tohoto dotačního programu se předpokládá, že občané kraje, resp. vlastníci rodinných, bytových domů (pokud je každý byt vytápěn samostatným zdrojem), případně i trvale obydlených rekreačních objektů na území Olomouckého kraje budou moci požádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel.

V této souvislosti je na webu Olomouckého kraje zveřejněna anketa týkající se tématu kotlíkových dotací.

Rádi bychom Vás požádali o případné předání informace o této anketě Vašim občanům, případně vložení odkazu na anketu přímo na webové stánky, facebookový profil města/obce.

Veškeré informace o připravovaném dotačním programu, včetně kontaktů na pracovníky jsou k dispozici na webových stránkách Olomouckého kraje, konkrétně na www.olkraj.cz/kotlikovedotace.

 V případě dotazů se můžete obrátit na Ing. Stanislavu Palovou, vedoucí oddělení administrace kotlíkových dotací, tel.: 585 508 233, email: s.palova@olkraj.cz.

 Současně je možné dotazy k tomuto tématu zasílat na kotlikovedotace@olkraj.cz.

 

Děkujeme za spolupráci.

 


Publikováno 30. 4. 2021 8:20

Střítežská farnost oznamuje

Střítežská farnost oznamuje:

Ministerstva zdravotnictví OD PONDĚLÍ  26.4.2021 RUŠÍ OMEZOVÁNÍ POČTU ÚČASTNÍKŮ BOHOSLUŽEB.

Zůstává podmínka hygienické ochrany dýchacích cest a desinfekce při vstupu do kostela. Farnost zároveň zve farníky do kostela na oslavu svátku Sv.Josefa  v sobotu 1.5. v 9 hod., i na nedělní mši v 9,30 hod.


Publikováno 26. 4. 2021 11:05

Zápisy do Základní umělecké školy Potštát pro školní rok 2021/2022

Zápisy do Základní umělecké školy Potštát pro školní rok 2021/2022

Zájemci, (zákonní zástupci) o studium se přihlásí online na www.izus.cz  

Na základě elektronické přihlášky proběhne v následujících termínech ověření předpokladů pro studium na ZUŠ Potštát 

V rámci Dnů otevřených dveří v budově školy na Potštátě a dalších místech poskytovaného vzdělávání – Střítež nad Ludinou (budova MŠ), Partutovice a Olšovec (budovy ZŠ) -  PLAKÁT

10. – 21. května 2021  

14. – 18. června 2021  

25. – 31. srpna 2021
K ověření předpokladů pro studium se mohou dostavit i ti, kteří nestihli podat elektronickou přihlášku. 

Jana Kozubíková MBA, ředitelka školy


Publikováno 19. 4. 2021 9:08

Uzavření Obecního úřadu ve Stříteži nad Ludinou

Vážení občané,

s platností od pondělí 19.dubna 2021 až do odvolání, bude Obecní úřad ve Stříteži nad Ludinou uzavřen.

Platby poplatků lze uhradit převodem na účet 1883008309/0800, variabilní symbol - číslo popisné domu a do poznámky uveďte jméno.

Ověřování podpisů a listin zajistí pošta nebo Městský úřad v Hranicích.

V případě naléhavých situací, které se nebudou týkat účetní a pokladní, lze kontaktovat starostu obce 602 514 335.

Děkuji za pochopení a věřím, že brzy se opět vrátí vše do běžné činnosti.

 

Radim Haitl, starosta


Publikováno 19. 4. 2021 8:41

Den země 2021- ukliďme si naši obec

Současná situace nám nedovolí se scházet, ale společně pracovat snad nikomu neublíží.

Dovolujeme si Vás pozvat na premiérový Den země v naší obci. Věříme, že tímto nastarujeme tradici

společných úklidů, které budou i další tradiční společenskou akcí v kalendáři obce Střítež nad Ludinou v následujících letech.

den země.png

Plakát akce


Publikováno 14. 4. 2021 16:35

Sběr starého železa 2021

Sbor dobrovolných hasičů informuje své spoluobčany, že v sobotu 17.dubna provede pravidelný jarní sběr starého železa.

Od 8 hod budeme postupně projíždět obcí a sbírat nahromaděný železný odpad od Vašich domů.

Děkujeme za spolupráci, SDH Střítež nad Ludinou.


Publikováno 14. 4. 2021 16:17

Sčítání 2021

Sčítání 2021 začalo o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. V důsledku protiepidemických opatření bylo dne 30. 3. 2021 vydáno oznámení o prodloužení možnosti sečíst se online až do 11. 5. 2021. Je to velmi jednoduché, rychlé a bezpečné.

Pokud se někdo nesečte online, bude od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplňovat listinný formulář. Od 14. 4. 2021 začne distribuce oznámení s termínem, kdy bude těmto domácnostem formulář doručen. Samotné formuláře začnou sčítací komisaři doručovat od 17. 4. 2021. Vyzvednout si formulář bude také možné na kontaktních místech sčítání zřízených na vybraných pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Jména a čísla průkazů sčítacích komisařů, seznam sčítacích obvodů v obci a adresy kontaktních míst bude možné zjistit a případně i vytisknout na webu https://scitani.ceskaposta.cz.
Všichni občané a cizinci, kteří mají v České republice trvalý nebo přechodný pobyt nad 90 dnů, budou mít i po obdržení listinného formuláře stále možnost se jednoduše a bezpečně sečíst prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře na www.scitani.cz nebo v mobilní aplikaci pod názvem „Sčítání21“ v Google Play i App Store.
Pro aktuální informace o přípravách a průběhu Sčítání 2021 můžete také navštívit webové stránky www.scitani.cz, zaslat své dotazy na e-mail dotazy@scitani.cz nebo využít informační linku
Kontaktního centra sčítání 253 253 683.

Leták s informacemi


S úctou
Ing. Marek Rojíček, Ph.D.,
předseda Českého statistického úřad


Publikováno 9. 4. 2021 6:57

Obnova školních spojů.

Vážení občané a cestující,

chtěli bychom Vás touto cestou informovat o tom, že v souvislosti s usnesením vlády o návratu dětí 1. stupně ZŠ do škol, dojde s platností od 12. 4. 2021 k obnově školních spojů

Vzhledem k tomu, že nyní dochází k intenzivní přípravě jízdních řádů a k jejich schválení dojde během čtvrtku a pátku, budou školní spoje ve vyhledávačích IDOS a CESTUJOK dostupné nejpozději v neděli dne 11. 4. 2021. 

Rádi bychom Vás požádali o spolupráci při informování především rodičů dětí o obnově školních spojů. Děkujeme.

 

S pozdravem

 

Iveta SPÁČILOVÁ

odborný dopravní referent

odbor řízení dopravy a dopravních systémů

tel:        +420 587 336 652

e-mail: spacilova@kidsok.cz


Publikováno 7. 4. 2021 9:54


Počasí

Sobota Zataženo 2/0 °C
Neděle Zataženo 6/3 °C
Pondělí Zataženo 7/5 °C
Úterý Zataženo 5/3 °C