Změna velikosti písma

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Intenzivní sběrová kampaň
28 29 30 31 1
Myslivecké odpoledne pro celou rodinu
2
3
Dočasná úprava provozní doby na poště
4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15
Zbrašovský Gulášfest
16
17 18 19 20 21 22
27.Potštátské slavnosti
23
24 25 26 27 28 29 30

Fulltextové vyhledávání

Počasí

Neděle Polojasno 25/17 °C
Pondělí Zataženo 24/16 °C
Úterý Skoro jasno 27/15 °C
Středa Zataženo 28/18 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Okolí a turistika > Tipy na pěší i cyklistické výlety v okolí Stříteže > Mlynářská cyklotrasa zahájí sezónu výletem a akcí na hustopečském zámku

Mlynářská cyklotrasa zahájí sezónu výletem a akcí na hustopečském zámku

Již do třetího ročníku své existence vstupuje regionální cyklotrasa „Po stopách využívání vodní a větrné energie“ propojující místa zachovalých i už neexistujících vodních a větrných mlýnů na Hranicku. I letos proběhne několik akcí, které umožní zájemcům nejen strávit příjemné chvíle v sedle bicyklu, ale také navštívit řadu mlýnů a jiných památek, zasoutěžit si či se zúčastnit zajímavých kulturních akcí.

Úvodním podnikem bude tradiční Zahájení sezóny, které proběhne v sobotu 5. dubna a nabídne zájemcům den plný zábavy zakončený akcí na hustopečském zámku. Po srazu na Šromotově náměstí vyrazí cyklisté v 9.30 hod. na cyklovýlet, nebude chybět zastávka na lázeňské kolonádě v Teplicích n.B., prohlídka větrného mlýna ve Skaličce, přejezd Bečvy po obnovené lávce Na Kačeně a občerstvení v hospůdce ve Špičkách. Po příjezdu do Hustopeč okolo 12 hod. čeká účastníky a další zájemce program na zámeckém nádvoří. Kromě oběda, jehož podoba bude jistě pro všechny cyklisty příjemným překvapením, se na pódiu předvedou mažoretky, lidový vypravěč a vystoupení místní scholy, od 14 hod. to pak bude koncert dechové hudby Partutovjanka.

Výletem bude rovněž oficiálně zahájen už třetí ročník celosezónní cyklistické soutěže Mlynářský krajánek, které se vloni zúčastnilo již na 90 cyklistů. Soutěž nabízí účastníkům kromě výhry mnoha věcných cen též možnost dozvědět se zábavnou formou něco o historii mlynářského řemesla na Hranicku. V Městském informačním centru na náměstí v Hranicích je již zdarma k dispozici aktuální soutěžní průkaz, do kterého účastník musí postupně nasbírat 8 kontrolních razítek z hospůdek po trase a především odpovědi na 13 mlynářských otázek, s nimiž pomohou informační tabule rozeseté po všech třech okruzích mlynářské cyklotrasy.

Tak jako loni mohou účastníci využít k soutěžení třech cyklistických výletů, které postupně obsáhnou celou cyklotrasu. 26. dubna to bude potštátský okruh, 24. května zavede výlet cyklisty až ke Starému Jičínu a na kácení máje do Ústí, 14. června pak bude zajímavým zpestřením zastávka na Pivních slavnostech v Bělotíně. Sezóna pak vyvrcholí 20. září na Slavnostním vyhlášení výsledků soutěže ve Skaličce, kde budou mimo jiné všichni účastníci pasováni za členy Cechu mlynářského regionu Hranicko. Podrobnosti o všech akcích zájemci naleznou na webu cyklotrasy www.regionhranicko.cz/cyklotrasa.