9. 4. Dušan

Zítra: Darja

Vyhledat v textu

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Hlášení rozhlasu

Hlášení místního rozhlasu

SDĚLENÍ ZŠ STŘÍTEŽ K ŽÁKŮM A RODIČŮM

Vzhledem k vyjímečné situaci, která nastala, bude až do odvolání fungovat výuka distančně. Prosíme žáky i jejich rodiče, aby sledovali webové stránky ZŠ a MŠ Střítež nad Ludinou na https://striteznl-zs.webnode.cz  , kde budou zadání k samostatné práci, další studijní materiály a pokyny od vyučujících, kterými se musí všichni řídit stejně, jako kdyby byli ve škole. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

SDĚLENÍ OBČANŮM 19.3.2020

Dnešním dnem vzešlo v platnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest - roušky , respirátory aj. na veřejnosti, na zahradách a v prostředcích veřejné hromadné dopravy-Osobám starším 70 let obec zajistí pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků.

Vyzýváme občany, aby využili tuto pomoc a zavolali na obecní úřad a domluvili si své požadavky. V případě potřeby jsou v omezeném množství textilní roušky k dispozici na obecním úřadě.

SDĚLENÍ OBČANŮM 18.3.2020

Na základě rozhodnutí hejtmana Olomouckého kraje se nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob na území bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny)do prostředků veřejné hromadné dopravy, provozoven, jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu, sociálních a zdravotnických zařízení, sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů a integrovaného záchranného systému, školských zařízení, pošt a lékáren na území Olomouckého kraje, počínaje dnem 18. 03. 2020 od 12:00 do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu.

ZRUŠENÍ KONÁNÍ 12. ZASEDÁNÍ OBCE

Z důvodu současného nouzového stavu a na základě mnoha omezení vyplývajících ze schválených nařízení vlády ČR, se plánované 12. zasedání obce Střítež nad Ludinou ruší. Další zasedání proběhne v mimořádném termínu, o kterém budete informováni.

SDĚLENÍ OBČANŮM 16.3.2020

Vážení spoluobčané,

nacházíme se v nelehké situaci, která má za následek mnoho omezení a nařízení. Jistě sledujete vývoj nejen v naší republice, ale i na celém světě.

Krizový štáb a vláda zasedají a průběžně se snaží připravit další opatření, která by zmírnila další šíření koronaviru. Přestože odborníci stále pracují na vytvoření léku proti tomuto viru, tak zatím tento není. Vyzývám všechny, aby odpovědně přistupovali k boji proti šíření nákazy mezi občany, dodržovali přijatá usnesení a poskytovali informace sousedům a lidem, kteří doposud berou současný stav jako nějakou hru. Potřebujeme získat čas a prostor, aby bylo možné lék vyvinout.

S platností od 16.3.2020 byla vydána tvrdší opatření a dokonce bylo uzavřeno i 21 obcí v Olomouckém kraji. My jsme se pokusili pomocí letáků, které byly rozneseny do domovních schránek informovat všechny o používání roušek. Také jsme uveřejnili návod na jejich výrobu, jelikož tyto ochranné prostředky není možno momentálně zakoupit. V asijských zemích tyto pomůcky používají při běžné chřipce, aby zabránili přenosu. My zatím nejsme ani v této mimořádné situaci  ochotni přijmout opatření.

Velice děkuji všem, kteří nabídli pomoc a snaží se vyrobit ochranné roušky. Přesto je na každém občanovi, aby se snažil sám si takovou vyrobit a zároveň dodržoval hygienické předpisy.

Pevně věřím, že společným úsilím se nám podaří mimořádnou situaci zvládnout a odpovědným přístupem zamezíme šíření paniky.

Radim Haitl, starosta obce

Rušení plánovaného sběru železa

Oznamujeme, že plánovaný sběr železa v naší obci se ruší.

Knihovna uzavřena

Oznamujeme, že místní knihovna bude do odvolání uzavřena

 

Rušení společenských akcí

Sdělujeme, že plánované společenské akce pořádané Obcí Střítež n.L. se do odvolání ruší.

MUDR. Kutějová upozorňuje

MUDR. Kutějová upozorňuje: Ti, kteří se vrátili z Itálie či Číny, z oblastí zasažených infekcí koronavirem,prosím zůstaňte doma a kontaktujte lékaře nebo KHS telefonicky. Nechoďte do ordinace. Využijte možnosti e-receptů. Sledujte aktuální informace a dodržujte hygienu.

 

Počasí

Čtvrtek Polojasno 21/4 °C
Pátek Skoro jasno 17/9 °C
Sobota Jasno 17/7 °C
Neděle Jasno 20/6 °C