9. 7. Drahoslava

Zítra: Libuše, Amálie

Vyhledat v textu

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Hlášení rozhlasu

Hlášení místního rozhlasu

Sbor dobrovolných hasičů pořádá členskou schůzi v pátek 10.7.2020 v 19.00 hod. v hasičské zbrojnici. Účast všech hasičů nutná!!!

--------------------------------

Svoz komunálního odpadu je dle rozpisu v pondělí a svoz plastů je v úterý.

--------------------------------

Dechová hudba Partutovjanka, Myslivecký spolek Partutovice a obec Partutovice srdečně zvou na "Sousedské posezení s Partutovjankou" v sobotu 4.7.2020 od 12:30 hod. areál v Hliníkách v Partutovicích. Od 14.00 hodin bude zajištěno Mysliveckým spolkem Partutovice bohaté zvěřinové občerstvení. Dětská myslivecká střelnice, koutek lesní pedagogiky, skákací hrady... Vstupné dobrovolné.

----------------------------------

Upozorňujeme občany na blížící se splatnost úhrady místních poplatků, která je nejpozději do 31. července 2020. Sazba poplatku za odvoz odpadu je pro rok 2020 500,- Kč za osobu a kalendářní rok a  sazba poplatku ze psů je za prvního psa 150,Kč, za druhého psa 225,-Kč.

Nebude-li poplatek zaplacen poplatníkem včas nebo ve správné výši, může být poplatek zvýšen až na trojnásobek a bude vyměřen platebním výměrem.

V případě, že k úhradě poplatku nedojde, přistoupí správce poplatku k jejímu vymáhání a to daňovou exekucí. V takovém případě je dlužník povinen uhradit nejen částku nedoplatku, ale též náklady spojené s jeho vymáháním.

----------------------------------

 

Tělovýchovná Jednota Střítež nad Ludinou a Obec Střítež nad Ludinou zve fanoušky fotbalu, příznivce sportu, ale i širokou veřejnost na turnaj v malé kopané, který se uskuteční již tuto sobotu 27. června 2020, ve sportovním areálu Na Zahradách. Začínáme v 9.hod. dopoledne a účast přislíbilo 8 sportovních týmů místních i přespolních, takže se určitě bude na co dívat. Pro všechny je připraveno občerstvení, tak neváhejte a přijďte se za námi podívat. Těšíme se na Vás.

--------------------------------

Zítra ve středu od 12:10-12:30 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: čerstvé České jahody od 69Kč/1kg, nové brambory ,brokolici,kapustu, hlávkový salát ,nové zelí, rebarboru, kořenovou zeleninu, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, meruňky, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu a čokolád a pečené želé

---------------------------------

Oznamujeme, že dnes 17.6.2020 v 18.00 hodin se v zasedací místnosti obecního úřadu koná zasedání zastupitelstva obce. Na programu je: účetní závěrka ZŠ a MŠ Střítež n.L. k 31.12.2019, závěrečný účet obce Střítež n.L. za rok 2019, rozpočtová opatření, majetkoprávní záležitosti, dotace, zařazení území obce do územní působnosti MAS Hranicko, čerpání sociálního fondu a různé

---------------------------------

" pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  18. 6. 2020 a bude mít ve 12.45 hod zastávku " u obchodu " ,  v 13.15 hod zastávku Střítež " park "  a  v 13.45 hod Střítež " točna" . Bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.   

--------------------------------

Zítra ve středu 17.6.2020 od 12:00-12:15 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: čerstvé České jahody od 69Kč/1kg, konzumní brambory i nové brambory ,brokolici,kapustu, hlávkový salát ,nové zelí, rebarboru, kořenovou zeleninu, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, meruňky, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu a čokolád a pečené želé.

---------------------------------

MUDr. Kutějová oznamuje, že dne 8.6. - 9. 6. 2020 bude mít dovolenou. Zastupuje MUDr. Jadrníček ve své ordinace (Sigma 2) v pondělí od 9 - 12 hodin.

--------------------------------

Veterinární lékař Radek Novotný oznamuje, že bude v sobotu 13. června provádět vakcinaci psů. Od 7,15 – 7,45 hod. u ZD a od 8,00 – 8,30 hod. u „váhy“.

 Cena základního očkování proti vzteklině je 120,- Kč, cena rozšířeného očkování proti psince, parvoviróze a dalším chorobám je 370,- Kč.

 Zároveň bude možno zakoupit tablety na odčervení psů , přípravky proti klíšťatům a blechám a objednat další veterinární služby.

 Prosíme majitele psů, aby si sebou nezapomněli vzít očkovací průkaz, v případě agresivních psů také košík.

 -----------------------------------

 

Firma Drago z Přerova přijede v pondělí 8.6.2020 v 10:30h do obce Střítež nad Lubinou ke kostelu a bude prodávat:

- jahody 79kč/kg
- rané brambory 18kč/kg
- nová řezaná cibule 20kč/kg
- čerstvý česnek 79kč 5 palic

-------------------------------------

Kominík Petr Mynařík   bude v útery 9.6. a ve středu 10.6. provádět   čištění a kontrolu spalinových cest od spotřebičů na pevná a plynná paliva. Cena za jeden komín včetně vystavení zprávy o pravidelné roční kontrole a vybrání sazí  činí 300,-Kč, za každý další komín v domě je cena 100,-Kč. Zájemci nechť se hlásí  na telefonu  603/156665, nejlépe formou SMS. Jiný termín lze dohodnout  po telefonické domluvě. 

-------------------------------------

Revize kotlů na pevná paliva. Revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva - 13.6.2020

Topenářský servis s.r.o..pdf

------------------------------------

Zítra ve středu 3.6. od 11:30-11:45 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: První české jahody, konzumní brambory i nové brambory , nové zelí, hlávkový salát, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, , žampióny, Hlívu Ústřičnou, meruňky, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu a čokolád.V prodeji opět pečené želé.

--------------------------------------

" pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  14. 5. 2020 a bude mít ve 12.45 hod zastávku " u obchodu " ,  v 13.15 hod zastávku Střítež " park "  a  v 13.45 hod Střítež " točna" . Bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.   

-------------------------------------

                            

ZŠ a MŠ Střítež nad Ludinou oznamuje, že podle metodického pokynu MŠMT, ze dne 30. 4. 2020, kterým se řídí provoz MŠ do konce školního roku 2019/2020, bude zahrada MŠ v tomto období sloužit pouze dětem, které do MŠ pravidelně docházejí. Ostatním osobám je VSTUP ZAKÁZÁN. Děkujeme za pochopení.

---------------------------------------

Česká pošta ve Stříteži nad Ludinou oznamuje, že od 4.5.2020 se vrací k původním hodinám pro veřejnost.

----------------------------------------

Firma JUKKA bude prodávat

v pondělí 11. května 2020  v čase  10.30 - 11.15 hodin

na parkovišti u staré Jednoty ve Stříteži nad Ludinou

následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, durancie, třešně, višně, třešňovišně, sloupovité odrůdy jabloní, oskeruše, jeřáb, jedlé kaštany, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny,  maliny žluté, malinoostružiny, stolní vinnou révu, kanadské borůvky, amelanchier, kiwi, růže, javory červenolisté, rododendrony, azalky,   magnolie, dřín jedlý odrůdový a jiné.

Všechny sazenice jsou skladovány v řízené chladírně.

Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.

 -----------------------------------------

MUDr. Kutějová oznamuje, že od 7.5. do 12.5.2020 má dovolenou.

 -----------------------------------------

Místní knihovna ve Stříteži nad Ludinou oznamuje, že bude otevřena mimořádně ve středu 6.5.2020 od 14.00 do 18.00 hod.

 --------------------------------------

Vodovody a kanalizace Přerov oznamují občanům, že od dnešního pondělí do čtvrtku 7.5. budou provádět pravidelnou kontrolu a revizi vodovodního řádu.

Po celou dobu nebude přerušena dodávka pitné vody.

 --------------------------------------

Farnost Střítež oznamuje, že od úterý 28.4. se v našem kostele opět konají bohoslužby.

Podle nařízení vlády je povolena účast na bohoslužbách v omezeném počtu  15 osob .

Z toho důvodu mají v účasti na bohoslužbách přednost rodiny, které na ten určitý den mají zamluvenou  mši. Proto je vhodné, aby příslušná rodina nahlásila předem pí.Šatánkové,počet svých členů, kteří se účastní bohoslužby, aby se mohl doplnit počet účastníků do povoleného počtu.

Na vývěsce u kostela budou vyvěšeny informace o konání bohoslužeb a rozpis mší na měsíc květen.

 -------------------------------------

Studénka drůbež nabízí k prodeji: Kuřice 22 týdnů, krůty, housata, husokačeny, káčata, brojlerová kuřata, krmné směsi a vitamíny

Prodej se uskuteční 30.4.2020 9:45-10:00 ve Stříteži nad Ludinou u bývalých Potravin

 

Prodej zeleniny a ovoce

Zítra ve středu 29.4.2020 od 10:20-10:40 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: sadbové brambory, konzumní brambory žluté i červené za 14,90kč ,český česnek,cibule, čerstvý květák ,žampióny,hlívu ústřičnou, rajčata, okurky salátovky, ředkvičky, kedlubny, ,jablka, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu a čokolád.V prodeji opět pečené želé.

 

Sběr starého železa

Sbor dobrovolných hasičů ve Stříteži nad Ludinou bude v sobotu 2.května provádět sběr starého železa.

Začínáme v 8 hodin ráno. Železný odpad nechte před svými domy, kde jej hasiči odeberou.

Děkujeme za spolupráci a podporu místních hasičů.

 

Studénka drůbež nabízí k prodeji:

Kuřice 22 týdnů, chovné kohouty, krůty, housata, husokačeny, káčata, brojlerová kuřata, kalimera, krmné směsi a vitamíny

Prodej se uskuteční 21.4.2020 9:45-10:00 ve Stříteži nad Ludinou u bývalých Potravin

 

NABÍDKA PALIVOVÉHO DŘÍVÍ

Nabízíme jehličnaté palivové dříví v délce 2 m (viz. foto) 

Cena: 500,-Kč/prm (včetně DPH a dopravy do okolí obce Střítež nad Ludinou) 

Doprava odvozní soupravou – minimální nakládka 40 prm (přijímáme i menší objednávky, kdy bude dříví dodáno více odběratelům najednou).       

 Možnost dodávky i bukového palivového dříví.

                         Kontakt:         733 720 619 zapletal@lesybata.cz                   

 

PRODEJCI ENEGGIÍ

Vážení spoluobčané,

včera do naší obce opět přijeli prodejci s nabídkou výběrového řízení na levnější energie. Žádáme vás, abyste nás informovali o výskytu těchto obchodníků a v žádném případě neuzavírali smlouvy či plné moci.

Jedná se o služby přihlášení do výběrových soutěží a z následných smluv se velice těžko odstupuje. Informujte prosím i své sousedy a hlavně seniory, na které se tito lidé zaměřují.

Děkujeme za spolupráci

SDĚLENÍ ZŠ STŘÍTEŽ K ŽÁKŮM A RODIČŮM

Vzhledem k vyjímečné situaci, která nastala, bude až do odvolání fungovat výuka distančně. Prosíme žáky i jejich rodiče, aby sledovali webové stránky ZŠ a MŠ Střítež nad Ludinou na https://striteznl-zs.webnode.cz  , kde budou zadání k samostatné práci, další studijní materiály a pokyny od vyučujících, kterými se musí všichni řídit stejně, jako kdyby byli ve škole. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

SDĚLENÍ OBČANŮM 19.3.2020

Dnešním dnem vzešlo v platnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest - roušky , respirátory aj. na veřejnosti, na zahradách a v prostředcích veřejné hromadné dopravy-Osobám starším 70 let obec zajistí pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků.

Vyzýváme občany, aby využili tuto pomoc a zavolali na obecní úřad a domluvili si své požadavky. V případě potřeby jsou v omezeném množství textilní roušky k dispozici na obecním úřadě.

SDĚLENÍ OBČANŮM 18.3.2020

Na základě rozhodnutí hejtmana Olomouckého kraje se nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob na území bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny)do prostředků veřejné hromadné dopravy, provozoven, jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu, sociálních a zdravotnických zařízení, sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů a integrovaného záchranného systému, školských zařízení, pošt a lékáren na území Olomouckého kraje, počínaje dnem 18. 03. 2020 od 12:00 do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu.

ZRUŠENÍ KONÁNÍ 12. ZASEDÁNÍ OBCE

Z důvodu současného nouzového stavu a na základě mnoha omezení vyplývajících ze schválených nařízení vlády ČR, se plánované 12. zasedání obce Střítež nad Ludinou ruší. Další zasedání proběhne v mimořádném termínu, o kterém budete informováni.

SDĚLENÍ OBČANŮM 16.3.2020

Vážení spoluobčané,

nacházíme se v nelehké situaci, která má za následek mnoho omezení a nařízení. Jistě sledujete vývoj nejen v naší republice, ale i na celém světě.

Krizový štáb a vláda zasedají a průběžně se snaží připravit další opatření, která by zmírnila další šíření koronaviru. Přestože odborníci stále pracují na vytvoření léku proti tomuto viru, tak zatím tento není. Vyzývám všechny, aby odpovědně přistupovali k boji proti šíření nákazy mezi občany, dodržovali přijatá usnesení a poskytovali informace sousedům a lidem, kteří doposud berou současný stav jako nějakou hru. Potřebujeme získat čas a prostor, aby bylo možné lék vyvinout.

S platností od 16.3.2020 byla vydána tvrdší opatření a dokonce bylo uzavřeno i 21 obcí v Olomouckém kraji. My jsme se pokusili pomocí letáků, které byly rozneseny do domovních schránek informovat všechny o používání roušek. Také jsme uveřejnili návod na jejich výrobu, jelikož tyto ochranné prostředky není možno momentálně zakoupit. V asijských zemích tyto pomůcky používají při běžné chřipce, aby zabránili přenosu. My zatím nejsme ani v této mimořádné situaci  ochotni přijmout opatření.

Velice děkuji všem, kteří nabídli pomoc a snaží se vyrobit ochranné roušky. Přesto je na každém občanovi, aby se snažil sám si takovou vyrobit a zároveň dodržoval hygienické předpisy.

Pevně věřím, že společným úsilím se nám podaří mimořádnou situaci zvládnout a odpovědným přístupem zamezíme šíření paniky.

Radim Haitl, starosta obce

Rušení plánovaného sběru železa

Oznamujeme, že plánovaný sběr železa v naší obci se ruší.

Knihovna uzavřena

Oznamujeme, že místní knihovna bude do odvolání uzavřena

 

Rušení společenských akcí

Sdělujeme, že plánované společenské akce pořádané Obcí Střítež n.L. se do odvolání ruší.

MUDR. Kutějová upozorňuje

MUDR. Kutějová upozorňuje: Ti, kteří se vrátili z Itálie či Číny, z oblastí zasažených infekcí koronavirem,prosím zůstaňte doma a kontaktujte lékaře nebo KHS telefonicky. Nechoďte do ordinace. Využijte možnosti e-receptů. Sledujte aktuální informace a dodržujte hygienu.

 

Počasí

Čtvrtek Zataženo 22/13 °C
Pátek Zataženo 30/16 °C
Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 19/14 °C
Neděle Jasno 20/10 °C