30. 9. Jeroným

Zítra: Igor

Vyhledat v textu

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Hlášení rozhlasu

Hlášení místního rozhlasu

Farma Gazda Bohumín bude prodávat: nosné kuřice před snůškou, krmivo pro slepice, vitamíny a doplňky pro drůbež.

Prodej se uskuteční ve středu 30. září v 10:15 naproti sokolovny.

-----------------------------

Společnost Hranicko a.s., Střítež nad Ludinou 281,

oznamuje, že vydává objednané záhumenky – obilí 

a to vždy v úterý a ve čtvrtek od 7,00 do 15,00 hodin po celý měsíc říjen 2020.

--------------------------

Svoz komunálního odpadu proběhne v pravidelném intervalu i v pondělí 28.9.2020

------------------------

Oznamujeme, že dne 8. října 2020  od 8:00 do 9:30 hodin bude v naší obci krátkodobě přerušena dodávka vody z důvodu provádění úplné revize redukčních ventilů Cla-val. Doporučujeme odběratelům zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené, s obnovou dodávky a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov, a.s. 800 167 427 a nebo na email dispecink@vakpr.cz.

------------------------

Oznamujeme, že v 39 a 40 týdnu 2020 proběhne plánovaná údržba vodárenských zařízení v obci Střítež nad Ludinou. V rámci kontroly se provede odzkoušení šoupátek, hydrantů, odposlech vodovodních přípojek, označení vodárenských poklopů (VP, PD), odkalení rozvodných řadů a koncových větví vodovodů. Po dobu provádění údržby vodárenských zařízení nebude přerušena dodávka pitné vody odběratelům. Pracovník zodpovědný za provádění těchto prací je – mistr PVH II. p. Bohumil Pelíšek, mobil 602 584 339.

-----------------------

 

Studénka drůbež nabízí k prodeji: kuřice, chovné kohouty, husy, kalimera, brojlerová kuřata,  krmné směsi, vitamíny, červené a žluté brambory na uskladnění, cibule na uskladnění, česnek sadbový a konzumní. Prodej se uskuteční 24.9.2020 9:30-9:45 u bývalých potravin

-----------------------------------

Oznamujeme, že pošta Střítež bude krátkodobě uzavřena na dobu nezbytně nutnou ve středu 23.9. a ve čtvrtek 24.9. z provozních důvodů. Výplata důchodů bude možná až v pátek 25.9.. Po dobu jejího uzavření budou poskytované služby zajištěny provozovnou Hranice, Třída 1.máje 1901 v rámci otevírací doby.

------------------------------------

Firma: Topenářský servis, s.r.o. a společenství kominíků a topenářů.

Bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva

Termín revizí a kontrol se uskuteční ve čtvrtek dne 24.9.2020.

-cena za kontrolu a čištění komínu je 350,-Kč

-cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 350,-Kč

-cena za revize kotle na tuhá paliva je 800,-Kč

--------------------------------------

ZÍTRA  ve středu 23.9.2020 od 11: 30-11:45  bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: Brambory k uskladnění od 7,90Kč/1Kg( Marabel, Gala, Adéla, Soraya,Vineta, Laura, Red Anna) cibule za 12Kč,meruňky ,jahody, maliny, borůvky, broskve,švestky,hrušky,kopr,křen, hrozno,jablka,brokolici,kapustu,zelí,česnek, květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med , ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu, čokolád a pečené želé. Firma také přijímá objednávky na krouhané zelí.

Oznamujeme, že místní knihovna ve Stříteži n.L. bude mimořádně otevřena ve čtvrtek 17.9.2020 od 14-18 hod. místo v pátek.

--------------------------

" pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  10. 9. 2020 a bude mít ve 12.45 hod zastávku " u obchodu " ,  v 13.15 hod zastávku Střítež " park "  a  v 13.45 hod Střítež " točna" . Bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.   

--------------------------

Oznamujeme, že ve středu 9.9.2020 v 18:30 hod.  v sokolovně ve Stříteži nad Ludinou začíná cvičení pro ženy. Pití a dobrou náladu s sebou. Cvičit bude nová cvičitelka sl. Klára Čadrová. 
--------------------------
 

Farma Gazda Bohumín bude prodávat: nosné kuřice před snůškou, krmivo pro slepice, vitamíny a doplňky pro drůbež.

Prodej se uskuteční v úterý 8. září v 10:15 u sokolovny.

---------------------------------

Studénka drůbež nabízí k prodeji: kuřice různých barev, chovné kohouty,  husokačeny, krůty, husy, brojlerová kuřata, kačeny, kalimera,  krmné směsi, vitamíny, cibule na uskladnění, žluté a červené brambory na uskladnění, sadbový a konzumní česnek. Prodej se uskuteční 9.9.2020 9:30-9:45 u bývalých potravin

-------------------------------

Kiosek u větrného mlýna v Partutovicích vás srdečně zve na ukončení prázdnin tuto sobotu 5.9. od 12:00.

Můžete se těšit se kýty na grilu, mlynářské domácí burgery, grilované plněné žampióny, grilovaný camembert a další dobroty.

Pro děti bude připraven skákací hrad, trampolína, pískoviště, horolezecká stěna, houpačky a další hračky.Také pro děti budeme mít malý dáreček. Těšíme se na Vás Mlynáři.  

------------------------------

Vážení spoluobčané,

nyní opět připomínáme pozvánku na veřejné sezení, kde bude studie odkanalizování obce představena.

Společně budeme mít možnost získat informace a vznést i připomínky.

Veřejné sezení se koná ve středu 2.září 2020, od 17 hodin v sále sokolovny.

Vzhledem k nastaveným opatřením bude povolen vstup do budovy s ochrannou rouškou a za použití dezinfekčních prostředků!!!

----------------------------------

ČEZ Distribuce oznamuje, že bude v období 4.9. až 10.9.2020 provádět odečty elektroměrů!

---------------------------------

Studénka drůbež nabízí k prodeji: kuřice různých barev, chovné kohouty, káčata, husokačeny, krůty, housata, brojlerová kuřata, krmné směsi, vitamíny.

Prodej se uskuteční 2.9.2020 10:00-10:15 u bývalých potravin

-------------------------------------

Zítra ve středu 2.9.2020 od 12:20-12:40 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: brambory k uskladnění za 9,90 Kč,cibuli za 12Kč, meruňky ,maliny, borůvky, broskve,švestky, okurky nakládačky, kopr,křen, melouny, hrozno,jablka,brokolici,kapustu,nové zelí, kořenovou zeleninu, čerstvý  česnek, čerstvý květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu, čokolád a pečené želé.

 ----------------------------------

Farma Gazda Bohumín bude prodávat: nosné kuřice před snůškou, brojlerová kuřata, krmiva, vitamíny a doplňky pro drůbež.

Prodej se uskuteční ve středu 19. srpna v 10:15 naproti sokolovny.

........................................

Ve středu  12.8.2020 od 12:30-12:50 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: meruňky od 39Kč, broskve,maliny, borůvky,  rybíz, okurky nakládačky, kopr,křen, melouny, hrozno, brambory za 9,90Kč ,brokolici,kapustu,nové zelí, kořenovou zeleninu, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí. Dále nabízí velký výběr bonbonu, čokolád a pečené želé.

.......................................

OZNAMUJEME OBČANŮM, ŽE od pondělí 17. srpna do pátku 21. srpna 2020 bude Obecní úřad ve Stříteži nad Ludinou z důvodu čerpání dovolené uzavřen.

Služby Czech POINT můžete využít v Hranicích na poště nebo MĚÚ Hranice.

..........................................

Z důvodu poruchy na vysokém napětí nepůjde delší dobu elektrická energie. 

.............................................

 

Vážení členové TJ Střítež nad Ludinou,
zveme Vás na Volební valnou hromadu v pátek 7.srpna 2020 v 17hod.v malém sále nové sokolovny. Dobré jídlo a pití zajištěno. Jelikož se jedná o volební valnou hromadu, je potřeba každého vašeho hlasu k udržení spolku v obci. Děkuji pozvaným za účast!

Vezměte s sebou členské příspěvky na rok 2020, pravděpodobně 500,-kč dospělí a 300,-kč mládež do 18-ti let

 
...................................................
 

Studénka drůbež nabízí k prodeji: kuřice , kačeny, husokačeny, housata, krmné směsi, vitamíny, cibule, česnek, pórek

Prodej se uskuteční 31.7.2020 10:00-10:15 u bývalých potravin

............................................

 

Zítra ve středu 29.7.2020 od 11:40-12:00  bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: meruňky od 39Kč/1Kg,maliny, borůvky,  rybíz,okurky nakládačky, kopr,křen, melouny, hrozno, brambory ,brokolici,kapustu, hlávkový salát ,nové zelí, kořenovou zeleninu, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu, čokolád a pečené želé.

........................................

Hledá se FANNY
Pochází z Luboměře, pokud by ho někdo viděl, dejte prosím vědět na Obecní úřad Luboměř tel 556 748 062, nebo na číslo 603 790 324.
Děkujeme..

...........................................

Farnost ve Stříteži nad Ludinou oznamuje, že ve čtvrtek 23.7.2020 se nebude v místním kostele sloužit mše svatá.

............................................

Vodovody a kanalizace Přerov oznamují, že budou od 21.7. - 24.7.2020 provádět odečty vodoměrů.

---------------------------------

MUDr. Kutějová oznamuje, že dne 22.7. - 24. 7. 2020 bude mít dovolenou. Zastupuje MUDr. Jadrníček ve své ordinaci (Sigma 2)

............................................

" pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  23. 7. 2020 a bude mít ve 12.45 hod zastávku " u obchodu " ,  v 13.15 hod zastávku Střítež " park "  a  v 13.45 hod Střítež " točna" . Bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.   

............................................

 

Studénka drůbež nabízí k prodeji: kuřice 22 týdnů, kačeny, husokačeny, housata, perličky, kalimera, krmné směsi, vitamíny, brambory, cibule, česnek, okurky nakladačky a další..   Prodej se uskuteční 23.7.2020 10:00-10:15 u bývalých potravin

...........................................

 

Spolek seniorů Olšovec srdečně zve na Odpoledne s dechovkou, 19.7.2020 v 15.00 - 19.00 hod., v Olšovci na Rybníčku, vstupné 100,-Kč, občerstvení zajištěno

------------------------------

Zítra ve středu  15.7.2020 od 11:40-12:00 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: čerstvé jahody od 69Kč , meruňky od 39Kč/1Kg, maliny, borůvky, rybíz, okurky nakládačky, kopr,křen, melouny, hrozno,třešně, citróny,  nové brambory ,brokolici,kapustu, hlávkový salát ,nové zelí, kořenovou zeleninu, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu, čokolád a pečené želé.

Sbor dobrovolných hasičů pořádá členskou schůzi v pátek 10.7.2020 v 19.00 hod. v hasičské zbrojnici. Účast všech hasičů nutná!!!

--------------------------------

Svoz komunálního odpadu je dle rozpisu v pondělí a svoz plastů je v úterý.

--------------------------------

Dechová hudba Partutovjanka, Myslivecký spolek Partutovice a obec Partutovice srdečně zvou na "Sousedské posezení s Partutovjankou" v sobotu 4.7.2020 od 12:30 hod. areál v Hliníkách v Partutovicích. Od 14.00 hodin bude zajištěno Mysliveckým spolkem Partutovice bohaté zvěřinové občerstvení. Dětská myslivecká střelnice, koutek lesní pedagogiky, skákací hrady... Vstupné dobrovolné.

----------------------------------

Upozorňujeme občany na blížící se splatnost úhrady místních poplatků, která je nejpozději do 31. července 2020. Sazba poplatku za odvoz odpadu je pro rok 2020 500,- Kč za osobu a kalendářní rok a  sazba poplatku ze psů je za prvního psa 150,Kč, za druhého psa 225,-Kč.

Nebude-li poplatek zaplacen poplatníkem včas nebo ve správné výši, může být poplatek zvýšen až na trojnásobek a bude vyměřen platebním výměrem.

V případě, že k úhradě poplatku nedojde, přistoupí správce poplatku k jejímu vymáhání a to daňovou exekucí. V takovém případě je dlužník povinen uhradit nejen částku nedoplatku, ale též náklady spojené s jeho vymáháním.

----------------------------------

 

Tělovýchovná Jednota Střítež nad Ludinou a Obec Střítež nad Ludinou zve fanoušky fotbalu, příznivce sportu, ale i širokou veřejnost na turnaj v malé kopané, který se uskuteční již tuto sobotu 27. června 2020, ve sportovním areálu Na Zahradách. Začínáme v 9.hod. dopoledne a účast přislíbilo 8 sportovních týmů místních i přespolních, takže se určitě bude na co dívat. Pro všechny je připraveno občerstvení, tak neváhejte a přijďte se za námi podívat. Těšíme se na Vás.

--------------------------------

Zítra ve středu od 12:10-12:30 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: čerstvé České jahody od 69Kč/1kg, nové brambory ,brokolici,kapustu, hlávkový salát ,nové zelí, rebarboru, kořenovou zeleninu, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, meruňky, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu a čokolád a pečené želé

---------------------------------

Oznamujeme, že dnes 17.6.2020 v 18.00 hodin se v zasedací místnosti obecního úřadu koná zasedání zastupitelstva obce. Na programu je: účetní závěrka ZŠ a MŠ Střítež n.L. k 31.12.2019, závěrečný účet obce Střítež n.L. za rok 2019, rozpočtová opatření, majetkoprávní záležitosti, dotace, zařazení území obce do územní působnosti MAS Hranicko, čerpání sociálního fondu a různé

---------------------------------

" pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  18. 6. 2020 a bude mít ve 12.45 hod zastávku " u obchodu " ,  v 13.15 hod zastávku Střítež " park "  a  v 13.45 hod Střítež " točna" . Bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.   

--------------------------------

Zítra ve středu 17.6.2020 od 12:00-12:15 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: čerstvé České jahody od 69Kč/1kg, konzumní brambory i nové brambory ,brokolici,kapustu, hlávkový salát ,nové zelí, rebarboru, kořenovou zeleninu, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, žampióny, Hlívu Ústřičnou, meruňky, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu a čokolád a pečené želé.

---------------------------------

MUDr. Kutějová oznamuje, že dne 8.6. - 9. 6. 2020 bude mít dovolenou. Zastupuje MUDr. Jadrníček ve své ordinace (Sigma 2) v pondělí od 9 - 12 hodin.

--------------------------------

Veterinární lékař Radek Novotný oznamuje, že bude v sobotu 13. června provádět vakcinaci psů. Od 7,15 – 7,45 hod. u ZD a od 8,00 – 8,30 hod. u „váhy“.

 Cena základního očkování proti vzteklině je 120,- Kč, cena rozšířeného očkování proti psince, parvoviróze a dalším chorobám je 370,- Kč.

 Zároveň bude možno zakoupit tablety na odčervení psů , přípravky proti klíšťatům a blechám a objednat další veterinární služby.

 Prosíme majitele psů, aby si sebou nezapomněli vzít očkovací průkaz, v případě agresivních psů také košík.

 -----------------------------------

 

Firma Drago z Přerova přijede v pondělí 8.6.2020 v 10:30h do obce Střítež nad Lubinou ke kostelu a bude prodávat:

- jahody 79kč/kg
- rané brambory 18kč/kg
- nová řezaná cibule 20kč/kg
- čerstvý česnek 79kč 5 palic

-------------------------------------

Kominík Petr Mynařík   bude v útery 9.6. a ve středu 10.6. provádět   čištění a kontrolu spalinových cest od spotřebičů na pevná a plynná paliva. Cena za jeden komín včetně vystavení zprávy o pravidelné roční kontrole a vybrání sazí  činí 300,-Kč, za každý další komín v domě je cena 100,-Kč. Zájemci nechť se hlásí  na telefonu  603/156665, nejlépe formou SMS. Jiný termín lze dohodnout  po telefonické domluvě. 

-------------------------------------

Revize kotlů na pevná paliva. Revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva - 13.6.2020

Topenářský servis s.r.o..pdf

------------------------------------

Zítra ve středu 3.6. od 11:30-11:45 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: První české jahody, konzumní brambory i nové brambory , nové zelí, hlávkový salát, čerstvý  česnek, cibule, čerstvý květák, , žampióny, Hlívu Ústřičnou, meruňky, rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, kedlubny, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu a čokolád.V prodeji opět pečené želé.

--------------------------------------

" pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve Čtvrtek  14. 5. 2020 a bude mít ve 12.45 hod zastávku " u obchodu " ,  v 13.15 hod zastávku Střítež " park "  a  v 13.45 hod Střítež " točna" . Bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.   

-------------------------------------

                            

ZŠ a MŠ Střítež nad Ludinou oznamuje, že podle metodického pokynu MŠMT, ze dne 30. 4. 2020, kterým se řídí provoz MŠ do konce školního roku 2019/2020, bude zahrada MŠ v tomto období sloužit pouze dětem, které do MŠ pravidelně docházejí. Ostatním osobám je VSTUP ZAKÁZÁN. Děkujeme za pochopení.

---------------------------------------

Česká pošta ve Stříteži nad Ludinou oznamuje, že od 4.5.2020 se vrací k původním hodinám pro veřejnost.

----------------------------------------

Firma JUKKA bude prodávat

v pondělí 11. května 2020  v čase  10.30 - 11.15 hodin

na parkovišti u staré Jednoty ve Stříteži nad Ludinou

následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, durancie, třešně, višně, třešňovišně, sloupovité odrůdy jabloní, oskeruše, jeřáb, jedlé kaštany, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny,  maliny žluté, malinoostružiny, stolní vinnou révu, kanadské borůvky, amelanchier, kiwi, růže, javory červenolisté, rododendrony, azalky,   magnolie, dřín jedlý odrůdový a jiné.

Všechny sazenice jsou skladovány v řízené chladírně.

Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.

 -----------------------------------------

MUDr. Kutějová oznamuje, že od 7.5. do 12.5.2020 má dovolenou.

 -----------------------------------------

Místní knihovna ve Stříteži nad Ludinou oznamuje, že bude otevřena mimořádně ve středu 6.5.2020 od 14.00 do 18.00 hod.

 --------------------------------------

Vodovody a kanalizace Přerov oznamují občanům, že od dnešního pondělí do čtvrtku 7.5. budou provádět pravidelnou kontrolu a revizi vodovodního řádu.

Po celou dobu nebude přerušena dodávka pitné vody.

 --------------------------------------

Farnost Střítež oznamuje, že od úterý 28.4. se v našem kostele opět konají bohoslužby.

Podle nařízení vlády je povolena účast na bohoslužbách v omezeném počtu  15 osob .

Z toho důvodu mají v účasti na bohoslužbách přednost rodiny, které na ten určitý den mají zamluvenou  mši. Proto je vhodné, aby příslušná rodina nahlásila předem pí.Šatánkové,počet svých členů, kteří se účastní bohoslužby, aby se mohl doplnit počet účastníků do povoleného počtu.

Na vývěsce u kostela budou vyvěšeny informace o konání bohoslužeb a rozpis mší na měsíc květen.

 -------------------------------------

Studénka drůbež nabízí k prodeji: Kuřice 22 týdnů, krůty, housata, husokačeny, káčata, brojlerová kuřata, krmné směsi a vitamíny

Prodej se uskuteční 30.4.2020 9:45-10:00 ve Stříteži nad Ludinou u bývalých Potravin

 

Prodej zeleniny a ovoce

Zítra ve středu 29.4.2020 od 10:20-10:40 bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: sadbové brambory, konzumní brambory žluté i červené za 14,90kč ,český česnek,cibule, čerstvý květák ,žampióny,hlívu ústřičnou, rajčata, okurky salátovky, ředkvičky, kedlubny, ,jablka, český med ,vlašské i lískové ořechy, čerstvá vejce i křepelčí . Dále nabízí velký výběr bonbonu a čokolád.V prodeji opět pečené želé.

 

Sběr starého železa

Sbor dobrovolných hasičů ve Stříteži nad Ludinou bude v sobotu 2.května provádět sběr starého železa.

Začínáme v 8 hodin ráno. Železný odpad nechte před svými domy, kde jej hasiči odeberou.

Děkujeme za spolupráci a podporu místních hasičů.

 

Studénka drůbež nabízí k prodeji:

Kuřice 22 týdnů, chovné kohouty, krůty, housata, husokačeny, káčata, brojlerová kuřata, kalimera, krmné směsi a vitamíny

Prodej se uskuteční 21.4.2020 9:45-10:00 ve Stříteži nad Ludinou u bývalých Potravin

 

NABÍDKA PALIVOVÉHO DŘÍVÍ

Nabízíme jehličnaté palivové dříví v délce 2 m (viz. foto) 

Cena: 500,-Kč/prm (včetně DPH a dopravy do okolí obce Střítež nad Ludinou) 

Doprava odvozní soupravou – minimální nakládka 40 prm (přijímáme i menší objednávky, kdy bude dříví dodáno více odběratelům najednou).       

 Možnost dodávky i bukového palivového dříví.

                         Kontakt:         733 720 619 zapletal@lesybata.cz                   

 

PRODEJCI ENEGGIÍ

Vážení spoluobčané,

včera do naší obce opět přijeli prodejci s nabídkou výběrového řízení na levnější energie. Žádáme vás, abyste nás informovali o výskytu těchto obchodníků a v žádném případě neuzavírali smlouvy či plné moci.

Jedná se o služby přihlášení do výběrových soutěží a z následných smluv se velice těžko odstupuje. Informujte prosím i své sousedy a hlavně seniory, na které se tito lidé zaměřují.

Děkujeme za spolupráci

SDĚLENÍ ZŠ STŘÍTEŽ K ŽÁKŮM A RODIČŮM

Vzhledem k vyjímečné situaci, která nastala, bude až do odvolání fungovat výuka distančně. Prosíme žáky i jejich rodiče, aby sledovali webové stránky ZŠ a MŠ Střítež nad Ludinou na https://striteznl-zs.webnode.cz  , kde budou zadání k samostatné práci, další studijní materiály a pokyny od vyučujících, kterými se musí všichni řídit stejně, jako kdyby byli ve škole. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

SDĚLENÍ OBČANŮM 19.3.2020

Dnešním dnem vzešlo v platnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest - roušky , respirátory aj. na veřejnosti, na zahradách a v prostředcích veřejné hromadné dopravy-Osobám starším 70 let obec zajistí pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků.

Vyzýváme občany, aby využili tuto pomoc a zavolali na obecní úřad a domluvili si své požadavky. V případě potřeby jsou v omezeném množství textilní roušky k dispozici na obecním úřadě.

SDĚLENÍ OBČANŮM 18.3.2020

Na základě rozhodnutí hejtmana Olomouckého kraje se nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob na území bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny)do prostředků veřejné hromadné dopravy, provozoven, jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu, sociálních a zdravotnických zařízení, sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů a integrovaného záchranného systému, školských zařízení, pošt a lékáren na území Olomouckého kraje, počínaje dnem 18. 03. 2020 od 12:00 do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu.

ZRUŠENÍ KONÁNÍ 12. ZASEDÁNÍ OBCE

Z důvodu současného nouzového stavu a na základě mnoha omezení vyplývajících ze schválených nařízení vlády ČR, se plánované 12. zasedání obce Střítež nad Ludinou ruší. Další zasedání proběhne v mimořádném termínu, o kterém budete informováni.

SDĚLENÍ OBČANŮM 16.3.2020

Vážení spoluobčané,

nacházíme se v nelehké situaci, která má za následek mnoho omezení a nařízení. Jistě sledujete vývoj nejen v naší republice, ale i na celém světě.

Krizový štáb a vláda zasedají a průběžně se snaží připravit další opatření, která by zmírnila další šíření koronaviru. Přestože odborníci stále pracují na vytvoření léku proti tomuto viru, tak zatím tento není. Vyzývám všechny, aby odpovědně přistupovali k boji proti šíření nákazy mezi občany, dodržovali přijatá usnesení a poskytovali informace sousedům a lidem, kteří doposud berou současný stav jako nějakou hru. Potřebujeme získat čas a prostor, aby bylo možné lék vyvinout.

S platností od 16.3.2020 byla vydána tvrdší opatření a dokonce bylo uzavřeno i 21 obcí v Olomouckém kraji. My jsme se pokusili pomocí letáků, které byly rozneseny do domovních schránek informovat všechny o používání roušek. Také jsme uveřejnili návod na jejich výrobu, jelikož tyto ochranné prostředky není možno momentálně zakoupit. V asijských zemích tyto pomůcky používají při běžné chřipce, aby zabránili přenosu. My zatím nejsme ani v této mimořádné situaci  ochotni přijmout opatření.

Velice děkuji všem, kteří nabídli pomoc a snaží se vyrobit ochranné roušky. Přesto je na každém občanovi, aby se snažil sám si takovou vyrobit a zároveň dodržoval hygienické předpisy.

Pevně věřím, že společným úsilím se nám podaří mimořádnou situaci zvládnout a odpovědným přístupem zamezíme šíření paniky.

Radim Haitl, starosta obce

Rušení plánovaného sběru železa

Oznamujeme, že plánovaný sběr železa v naší obci se ruší.

Knihovna uzavřena

Oznamujeme, že místní knihovna bude do odvolání uzavřena

 

Rušení společenských akcí

Sdělujeme, že plánované společenské akce pořádané Obcí Střítež n.L. se do odvolání ruší.

MUDR. Kutějová upozorňuje

MUDR. Kutějová upozorňuje: Ti, kteří se vrátili z Itálie či Číny, z oblastí zasažených infekcí koronavirem,prosím zůstaňte doma a kontaktujte lékaře nebo KHS telefonicky. Nechoďte do ordinace. Využijte možnosti e-receptů. Sledujte aktuální informace a dodržujte hygienu.

 

Počasí

Středa Oblačno 14/8 °C
Čtvrtek Oblačno 15/8 °C
Pátek Zataženo 18/8 °C
Sobota Skoro jasno 24/12 °C