Změna velikosti písma

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2
Posezení s kronikou
3 4
5 6 7 8 9 10 11
12
Omezení Pošty/dočasná změna únor
Dovolená paní doktorky
13 14 15
Výluka v souvislosti s realizací stavby Blending Call Lipník nad Bečvou – Drahotuše
16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Fulltextové vyhledávání

Počasí

Pátek Zataženo 10/6 °C
Sobota Oblačno 10/4 °C
Neděle Polojasno 11/1 °C
Pondělí Zataženo 10/1 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Dobrovolní hasiči oslavili 130 let od založení

Dobrovolní hasiči oslavili 130 let od založeníV sobotu 20.srpna si připomněli dobrovolní hasiči 130 let od založení místního Sboru Dobrovolných hasičů.

Oslavy zahájili průvodem od budova hasičské zbrojnice do kostela sv.Matouše, za doprovodu dechové hudby Starojičané. Za přítomnosti hejtmana Olomouckého kraje, starostů okolních obcí a zástupců střítežského okrsku proběhla mše svatá, kterou sloužil Ot.Michal (rozvněž člen SH ČMS). Následovalo položení kytice u pomníku obětem 1.světové války a T.G.M. Zde si přítomní připomněli historii místního sboru a po státní hymně se přesunuli ke společnému obědu a valné hromadě do místní sokolovny.

Hned v úvodu se svou zdravicí vystoupil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Připomněl důležitost dobrovolných hasičů v naší zemi a poděkoval za prácí všem členům Sborů dobrovolných hasičů a členům Jednotek dobrovolných hasičů, při nasazní u mimořádných událostech. Vzpomněl požár v Hřensku, kde jsou dobrovolní hasiči nasazeni dodnes. Následovalo poděkování starosty obce Radima Haitla, za dlouholetou činnost místních hasičů a neodmyslitelnou pomoc při pořádání kulturních a společenských akcích v obci, činnost s mládeží, dobrovolné práci na rozvoji obce. Členům jednotky za připravenost zasáhnou u mimořádných událostí, které naši obec postihly a být připraveni poskytnout pomoc našim občanům. Společně s hejtmanem předali starostovi SDH Marku Mynářovi a veliteli JSDH Martinu Perůtkovi sochu sv.Floriána, patrona hasičů.

Ve 14 hodin zahájila spanilá jízda hasičských vozidle obcí odpolení program.

Za doprovodu dechové hudby jsme mohli shlédnout historickou i současnou hasičskou techniku, ukázky dobového hašení, práci s mládeží, záchranu osob z havarovaného vozidla, hašení hořlavých kapalin za pomocí ručních hasicích přístrojů a na závěr byla pro děti připravena pěnová koupel. Odpolední program zakončili tanečníci z Hluzova svým vystoupením Česká beseda.

Sbor dobrovolných hasičů děkuje za hojnou účast a podporu naší činnosti. Věříme, že budeme stále připraveni poskytnout naši pomoc a plně se věnovat naší dobrovolné práci a stále naplňovat naše motto: Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci

1645771690_banner-16x2-3cm-GP-2020-02_hb65grvy9z.jpg

Akce byla uspořádána za finanční podpory Grantového programu Regionu Hranicko 2022