Změna velikosti písma

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25
Svoz odpadu
26 27 28 29 30 1
2 3 4
Sběr nebezpečného a velkoobjemového odpadu
5 6 7 8
9
Svoz odpadu
10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23
Svoz odpadu
24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Fulltextové vyhledávání

Počasí

Pondělí Jasno 26/11 °C
Úterý Jasno 28/12 °C
Středa Skoro jasno 19/11 °C
Čtvrtek Oblačno 19/10 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Člověk v tísni pomáhá i ve Stříteži n. L.

Člověk v tísni pomáhá i ve Stříteži n. L.Každý si představí pod pojmem tíživá situace mno různých životních situací, ale málokdo najde odvahu vyhledat pomoc. Nyní naše obec spolupracuje s organizací Člověk v tísni, která se věnujeme poskytováním sociálních služeb. Pokud jste se rozhodli řešit složitou rodinnou či osobní situaci, tak neváhejte využít nabízených služeb.

Člověk v tísni pomáhá i ve Stříteži n. L. 
V České republice se v organizaci Člověk v tísni věnujeme poskytování sociálních služeb a naše služby je možné využít i ve Stříteži nad Ludinou.

Co děláme?

Pokud se nacházíte v obtížné životní situaci, kterou nejste schopni vyřešit vlastními silami, rádi vám pomůžeme. Naše služby jsou bezplatné a při jejich poskytování jsou naši pracovníci vázáni mlčenlivostí dle zákona.

Ve Stříteži n. L. nabízíme službu dluhového poradenství, terénní programy a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

Trápí-li vás problémy s dluhy, bydlením, sociálními dávkami, dostali jste se do tísně kvůli situaci spojené s koronavirem, řešíte různé problémy spojené se vzděláváním nebo výchovou dětí, nemůžete najít zaměstnání, chcete zjistit, jaká máte práva při exekucích, zvažujete insolvenci či řešíte jinou složitou životní situaci, neváhejte využít naše bezplatné poradenství.

Jak nás můžete kontaktovat?

Naši pracovníci jsou k dispozici ve všední dny od 8 hod. do 16:30 hod. a přímo ve Stříteži n. L. je možné sjednání schůzky u vás doma nebo v jiném prostředí, které vám vyhovuje.

Kontaktovat nás můžete telefonicky, prostřednictvím e-mailu nebo využít konzultační hodiny bez nutnosti předchozího objednání:

  • každé pondělí 10:00 - 12:00 na Úřadu práce v Hranicích – místnost č. 25, ul. Purgešova 1399
  • každou středu 13:30 - 15:30 v naší kanceláři, Masarykovo náměstí 122, Hranice (budova České pojišťovny, vchod z boční ulice, 3. patro)

Kontakt: Markéta Tučná, tel. 778 421 325, email: marketa.tucna@clovekvtisni.cz

               Aneta Balejová, tel. 775 414 264, email: aneta.balejova@clovekvtisni.cz

Jak konkrétně pomáháme? Příklad z praxe.

Paní Eva a pan Bohumil se na nás obrátili v době koronavirových opatření. Paní Eva je v dlouhodobé pracovní neschopnosti, ale nemocenská jí ani po dvou měsících nedorazila. Paní Eva tak nebyla schopná ze svých prostředků pokrýt nutné výdaje na základní obživu a nájem. Společně s naší sociální pracovnicí zmapovaly situaci, zhodnotily klientčiny možnosti a rozhodly se, že je potřeba kontaktovat ČSSZ, která nemocenské vyplácí a urgovat je s vysvětlením závažnosti situace. Zároveň naše pracovnice informovala paní Evu o možnostech nároků na sociální dávky při poklesu příjmů – jednalo se především o příspěvek na bydlení a dávky hmotné nouze. Naše pracovnice jí pomohla s vyplněním jednotlivých formulářů a vysvětlila jí průběh řízení o žádosti. Paní Eva měla velkou obavu, že o pronájem přijde. S pracovnicí se proto také domluvily na společném telefonátu pronajímateli, kdy mu společně vysvětlily situaci, popsaly proces žádosti o dávky, včetně toho, že dávky na bydlení mohou být posílány přímo pronajímateli. Díky společné práci s naší pracovnicí se tak nakonec paní Evě podařilo získat prostředky na platbu nájmu a dalších potřeb. 

 

Pan Bohumil se na nás obrátil s tím, že při první výplatě v novém zaměstnání mu exekutor vzal celý jeho plat. Pan Bohumil vůbec nevěděl, proč se to stalo a co má v takové situaci dělat. Klienta jsme informovali, že si může z obstaveného účtu vybrat jednorázovou částku stanovenou zákonem. A rozhodli jsme se s ním komplexně zmapovat jeho dluhovou situaci. Dluhové poradkyni se podařilo ponížit neoprávněně vymáhané dluhy a i díky tomu mohl pan Bohumil vstoupit do oddlužení. Insolvenční návrh včetně podání připravila naše dluhová poradkyně a s panem Bohumilem je stále během procesu oddlužení v kontaktu, aby mohli pružně reagovat na situace, které mohou v procesu oddlužení přicházet.

 Naše služby jsou poskytovány zcela zdarma a při jejich poskytování jsme vázáni mlčenlivostí dle zákona o sociálních službách.