24. 9. Jaromír

Zítra: Zlata

Vyhledat v textu

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a organizace > TJ SPV > ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2011

ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2011

Zpráva o činnosti TJ SPV Střítež nad Ludinou za rok 2011

 Již každoročně začíná Tělovýchovná jednota Střítež nad Ludinou svůj kalendářní rok dvěmi společenskými akcemi pro malé i velké. A tím je ples TéJé  a karneval pro nejmenší. Ten se těší velmi hojné návštěvnosti dětí i rodičů ze Stříteže i okolí. Letos si děvčata Marie Šváčková a Simona Tóthová připravila pro děti  úvodní  pohádku  „O Koblížkovi“.  V průběhu zimního i jarního období probíhá florbal mládeže „ z hor“ v místní stařičké sokolovně pod vedením Václava Foltase ml. Velmi oblíbenému florbalu se věnují celoročně také starší chlapci pod vedením cvičitelky Martiny Hapalové. Díky Obecnímu úřadu ve Stříteži n. L. a vedení Základní školy ve Stříteži n. L. můžeme využívat na své sportovní volnočasové aktivity v odpoledních i večerních hodinách prázdné prostory vedle školní jídelny. Ve čtvrtek večer zde cvičí  střítežské ženy, a to zdravotní cvičení, kalanetika, gymnastikbally s prvky jógy. Každý pátek kroužek smíšeného žactva pod vedením Simony Tóthové. I naší sportovní organizace se dotkla finanční „aféra“ Sazky a to ve dvou rovinách. Nedostali jsme od zastřešující organizace Sportu pro všechny, působící po ČSTV, takovou finanční podporu jako v jiných letech. Za druhé nebylo dostatek finančních prostředků na uspořádání finálových republikových soutěží jak v atletickém čtyřboji, tak soutěže v přírodě Medvědí stezkou 2011.  Ale abychom jenom nesmutnili. Naše TJ Střítež n. L. dostala nabídku k nácviku celorepublikové hromadné skladby s názvem „Mezi hvězdami“. Skladba se bude připravovat pro vystoupení na XV. Všesokolském sletu v Praze v roce 2012. Jako sportovní náčiní bude použito speciálně vyvinuté náčiní tzv. kulón. Cvičitelky E. Wolframová a S. Tothová se budou účastnit více jak rok dopředu víkendových nácvičných srazů převážně v Hradci Králové. Zajímavé jsou i dresy. Akce bude celkově finančně nákladná jak na kostýmy, náčiní, dopravu, ubytování i stravu. Ale už víme, že všechna námaha za pobyt a cvičení v Praze stojí zato.I v tomto roce se nám v květnových dnech podařilo uskutečnit akci pro veřejnost s názvem „Jarní cvičení pro zdraví, krásu a pohodu“. Ženy si mohly pod vedením odborných cvičitelek vyzkoušet různé typy cvičení:

- dance aerobic a posilování s Helou Jordánovou,

- zdravotní cvičení s overbally a činkami s Janou Havlíkovou,

- cvičení na balančních polokoulích BOSSU s Lídou Škrdlovou.

- největší úspěch sklidila v současnosti tolik populární ZUMBA (spojení aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců).

 O prázdninách jsme se opět úspěšně zúčastnili závodů Dračích lodí ve Skaličce. Letos jsme měli nová reprezentační trička s názvem Střítežští draci. Celkem se ve Skaličce účastnilo soutěže 29 posádek, 21 amatérských a 8 profi týmů. K naší nemalé radosti stáli střítežáci opět na bedně, tým získal 3. místo. V září 2011 naší volejbalisté uspořádali 10. ročník smíšeného volejbalového turnaje „ O pohár starosty obce“. Celá akce byla začleněna do třídenních oslav „Střítežské hody 2011“. V říjnu zahajujeme cvičení všech složek TJ Střítež. Od října letošního roku začalo nacvičování hromadnou skladbu žactva na Všesokolský slet v Praze. V listopadu jsme uspořádali akci pro veřejnost s názvem „ Adventní věnce – zkus to taky“. Maminky, babičky i děti vyráběly adventní věnce a vánoční svícny.  V prosinci se naše cvičitelky zúčastnily semináře zdravotní TV v Olomouci s názvem „Cvičení pro zdraví“.

 Týmy TJ Sport pro všechny Střítež nad Ludinou

Hokejový klub při TJ SPV Střítež nad Ludinou

Hokejový klub byl účastníkem soutěže Liga amatérských hokejistů, kterou organizuje a řídí zimní stadion v Novém Jičíně. V ročníku 2010/2011 v ní bylo zařazeno 16 týmů a soutěž byla rozdělena do dvou částí. V té první se utkaly všechny družstva systémem každý s každým. Pak se podle postavení v tabulce týmy rozdělily na dvě poloviny a znovu se utkaly mezi sebou všechny týmy. HC Střítež skončil po prvním kole ne deváté příčce, ve druhém poskočili na pátou, ale v předkole play-off  trochu nečekaně nepřešli přes hokejisty Poruby. Každý tým vyhrál jedno utkání, ale v závěrečném prodloužení inkasovali první a z postupu se radoval soupeř. V konečné tabulce ročníku obsadili 9. pozici, odehráli 22 soutěžních zápasů, ve kterých vybojovali 39bodů za 14 vítězství a 8 porážek při aktivním skóre 85:73. Hráč našeho týmu Libor Veselka se stal se 30 vstřelenými góly nejlepším střelcem celé soutěže.

 Volejbalový tým TJ SPV Střítež nad Ludinou

Již třetí rok reprezentují obec a TJ v Ostravské volejbalové lize, která se hraje v Polance nad Odrou. První rok v Polance začali hrát ve třetí lize. Druhý rok postoupili do druhé ligy, kde byla kvalita týmů o dost vyšší, a proto skončili až v druhé polovině tabulky. O rok později, tedy v sezóně 2010/2011 do soutěže nastupovali s vysokými ambicemi. Cíl byl jasný, zlepšit umístění v závěrečné tabulce, nebo dokonce postoupit do první ligy. V průběhu sezóny se plán dařilo plnit, pohybovali se v tabulce v první čtvrtině. Do posledního hracího dne dokonce vstupovali se stříbrnou pozicí. Avšak hrací systém nemile překvapil. Dalo by se říct, že celosezónní snaha přišla vniveč, jelikož o konečném pořadí se rozhodovalo až poslední hrací den. Poslední den se hrálo play-off, postupovalo celkem 16 družstev z 20, což u těchto soutěží není tak úplně obvyklé a hrál se pavouk. I přesto, že  poslední hrací den nebyli v plné sestavě, vybojovali si v ostravské soutěži 8. místo.

Letošní počasí sice příliš nepřeje, ale i tak se v letní sezóně zúčastnili již mnoha turnajů v okolních i vzdálenějších obcích, které pravidelně pořádají volejbalové turnaje. Za všechny můžeme jmenovat první místo ve Slavíči a v Bystřici pod Hostýnem, druhé místo ve Velké a dvakrát třetí místo v Drahotuších a ve Velké. Sokolovna ve Stříteži již bohužel nesplňuje všechny podmínky pro hru, proto byli nuceni začít trénovat v sokolovně ve Velké. V případě příznivého počasí trénují každý pátek na střítežském hřišti. V zimě a na podzim mívají tréninky v již zmíněné sokolovně ve Velké, taktéž každý pátek.

 Členská základna TJ Střítež k 31. 12.2011

 

Muži

Ženy

Celkem

Děti a mládež do 18 let

42

32

74

Dospělí

26

33

59

Celkem

68

65

133

K těm, co finančně TJ SPV v roce 2011 podpořili, patří Olomoucký kraj, obce Střítež nad Ludinou, Jindřichov, Olšovec, firmy Zdeněk Maléř, zemní práce Střítež, Strojírny Olšovec s.r.o., Vladimír Dostál, zemní práce a autodoprava Olšovec, Střechy Potáček, s.r.o. a Zámečnictví Jiří Tvrdoň.

TJ SPV Střítež nad Ludinou je i nadále členem Rozvojového partnerství Regionu Hranicko, kde jí zastupuje Jana Černá.

Ve Stříteži nad Ludinou 2012-01-03

Zpracovala: Naďa Šváčková – předsedkyně TJ Střítež nad Ludinou

Počasí

Sobota Zataženo 17/7 °C
Neděle Zataženo 17/9 °C
Pondělí Polojasno 17/10 °C
Úterý Zataženo 13/10 °C