Změna velikosti písma

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Svoz odpadu
28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
Dětský maškarní karneval
12
13
Svoz odpadu
14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27
Svoz odpadu
28 29 30 31 1 2

Fulltextové vyhledávání

Počasí

Středa Zataženo 10/0 °C
Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 13/7 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 12/8 °C
Sobota Zataženo 11/8 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Informace Obecního úřadu ve Sříteži n.L.

POPLATKY NA ROK 2023

Obecní úřad Střítež nad Ludinou informuje občany, že poplatek za komunální odpad (750,- Kč/osoba/rok), užívání hřbitova (150,-Kč/rok) a poplatek za psa (150,-Kč/první pes/rok, 225,-Kč/druhý pes/rok) mohou hradit bezhotovostně na účet obce 188 300 8309/0800. Platbu také lze provést pomocí platebního terminálu na pokladně Obecního úřadu nebo hotově od 1. 3. 2023.

Splatnost poplatku je do 30. 6. 2023. Pokladna Obecního úřadu je otevřena v pondělí a ve středu od 8:00 – 17:00 hodin. Při úhradě převodem uveďte do zprávy pro příjemce své příjmení a číslo popisné. Podklady k platbě je možno rozeslat e-mailem. Prosím, kteří mají zájem, ať se obrátí na e-mail: epodatelna@striteznl.cz , nebo na telefonní číslo 581 696 590Všem podklady budou poskytnuty.

Štítky:
Myslivecký a dětský den

Myslivecký spolek ve spolupráci  se Základní a mateřskou školou ve Stříteži nad Ludinou, Vás zvou na Myslivecký den a Dětský den.

V sobotu 29.května od 11 hodina ve sportovním areálu Na Zahradách.

Bohaté občerstvení a nabitý kulturní program připraven!

Plakát akce


Publikováno 25. 5. 2021 7:37

Oznámení - GAZDOVA ŽIVÁ DRŮBEŽ

Farma Gazda Bohumín bude prodávat: nosné kuřice hnědé barvy, káčata, krůťata, husokáčata mulard, housata, krmivo, vitamíny a doplňky pro drůbež.

Prodej se uskuteční ve středu 26. května v 10:15 naproti sokolovny.

Drůbež lze předem objednat na telefonu 602 715 811 anebo na www.prodejdrubeze.cz.


Publikováno 24. 5. 2021 12:43

Z Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc Vás zve na,

Květinovou výstavu a romantický festival Vyznání růžím, jež se koná 18. až 20. června v olomouckém Rozáriu v ulici 17. listopadu se vstupem zdarma.

Atraktivní výstavu masožravých rostlin Živé pasti, jež se koná od 10. do 20. června ve Sbírkových sklenících v olomouckých Smetanových sadech. Prodej vstupenek bude spuštěn 1. června.


Publikováno 24. 5. 2021 8:08

Očkování psů 29.května

Veterinární lékař Radek Novotný oznamuje, že bude v sobotu 29. května provádět vakcinaci psů a to v těchto časech: od 7,15-7,45 hod. u areálu ZD a od 8-8,30 hod. u „váhy“ 

Cena základního očkování proti vzteklině je 120,- Kč, cena rozšířeného očkování proti psince, parvoviróze a dalším chorobám je 370,- Kč.

Zároveň bude možno zakoupit tablety na odčervení, přípravky proti klíšťatům a blechám a objednat další veterinární služby.

Prosíme majitele psů, aby si sebou nezapomněli vzít očkovací průkaz, v případě agresivních psů také košík.

 


Publikováno 18. 5. 2021 11:27

Plánovaná údržba vodárenských zařízení v obci

Dobrý den,

oznamujeme Vám, že v 20 týdnu 2021 proběhne plánovaná údržba vodárenských zařízení v obcích Uhřínov, Olšovec a Střítež nad Ludinou. V rámci kontroly se provede odzkoušení šoupátek, hydrantů, odposlech vodovodních přípojek, označení vodárenských poklopů (VP, PD), odkalení rozvodných řadů a koncových větví vodovodů. Po dobu provádění údržby vodárenských zařízení nebude přerušena dodávka pitné vody odběratelům.  

Pracovník zodpovědný za provádění těchto prací je – mistr PVH II. p. Bohumil Pelíšek, mobil 602 584 339.

 

S pozdravem

 

                Ing. Jiří Pavlík

                Vedoucí provozu vodovodů

                Vodovody a kanalizace Přerov, a.s.

                Šírava 482/21, Přerov I - Město

                750 02 Přerov

                IČ 47674521

                DIČ CZ47674521

                tel. 581 299 132


Publikováno 17. 5. 2021 9:33

Oznamování odstávek elektřiny e-mailem nebo SMS

Chcete dostávat informace o plánovaných odstávkách elektřiny pohodlně e-mailem nebo SMS? Máte již tuto službu aktivní a chcete zkontrolovat nastavené kontaktní údaje nebo je doplnit a upravit?

Své aktuální kontaktní údaje pro zasílání upozornění si jednoduše nastavíte přímo v Distribučním portálu nebo na www.cezdistribuce.cz/sluzba, kde budete potřebovat pouze 2 údaje, a to IČO nebo datum narození a EAN kód odběrného místa. Tento 18místný číselný identifikátor najdete na vyúčtování za elektřinu. U více odběrných míst stačí zadat při registraci služby jeden libovolný EAN a automaticky se Vám nabídnou všechna Vaše další odběrná místa. Ke každé adrese odběrného místa si můžete jednotlivě ale i hromadně nastavit zasílání upozornění na 1 telefonní číslo a až 3 e-mailové adresy. Upozornění na odstávky elektřiny budete dostávat vždy minimálně 15 dní předem a v případě zjištěné poruchy obdržíte navíc i SMS s předpokládanou dobou obnovení dodávek elektřiny. Zákazníci připojení z napěťové hladiny vysokého a velmi vysokého napětí a výrobci mohou registrací této služby přejít z oznamování odstávek doporučeným dopisem na e-maily.

Služba je poskytována zdarma a informace obdržíte včas a bez papírů. S detailními podmínkami poskytování služby se seznámíte zde.

Přerušení dodávek elektřiny se vždy snažíme plánovat pouze v nezbytně nutném rozsahu, zpravidla v pracovní dny a po co nejkratší dobu. Odstávky nám umožňují provádět pravidelnou údržbu a rozvoj elektrické sítě, abychom pro Vás zajistili bezpečnou a spolehlivou dodávku elektřiny.

Krásný den


Publikováno 11. 5. 2021 8:24

Příměstský tábor 2021

Příměstský tábor Veselá věda na začátku roku 2021

Tábor je určen pro budoucí prvňáčky a školáky na 1. stupni ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky. 

 

A co nás čeká letos?

  • 4 dny plné bádání, pozorování a pokusů:
  • zkoumání vody ve všech podobách  - Co voda dovede? Umí lámat světlo? Pohánět motory?
  • vzduch kam se podíváš - Co, jak a proč se díky vzduchu pohybuje?
  • kdo by nerad dobroty - Je vaření nuda nebo alchymie?
  • příroda kolem nás - Kdo žije a co roste za humny? Co umí rostliny  a co se vědci naučili od zvířat?
  • plus 1 celodenní prázdninový výlet

Kde:    ZŠ Hranice Šromotovo - dopravní hřiště

Kdy:   19.-23.7.2021 a 16.-20.8.2021

 

Více informací na webových stránkách www.veselaveda.cz, kde najdete i on-line přihlášku v naší táborové registraci

Máte-li ve svém okolí děti, nebo rodiče dětí, které rády objevují a experimentují, budeme vděční za šíření informace. Leták k táboru přikládáme.

 

Další informace:

Tábor se koná od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00. Je zajištěn teplý oběd, svačina a pitný režim. Součástí programu je celodenní výlet.

Cena tábora 1950 Kč týden. Je možné hlásit se na jednotlivé dny.

Předem mnohokrát děkujeme a přejeme hezký den plný prima objevů.


Publikováno 10. 5. 2021 12:09

Zahradnictví ve Stříteži nad Ludinou

ZAHRADNICTVÍ KALA

Střítež nad Ludinou, areál ZD, tel. č. 778 092 778

Prodejní doba : duben – červen Po – Pá 15.00 – 19.00

Mimo prodejní dobu dle telefonní dohodě

Zeleninová přísada :  brokolice, batáty, celer ( bulvový, řapíkatý, naťový ), jahodník měsíční ( červený, žlutý ), kapusta ( hlávková, růžičková ), kedluben ( bílý, modrý, gigant ), květák, lilek velkoplodý (bílý, fialový ), mochyně peruánská, okurka ( nakladačka, hadovka, salátová ), paprika ( sladká, pálivá, chilli – červená, žlutá, bílá, oranžová, zelená ), pór pravý, rajče ( keříčkové - červené, žluté, oranžové , tyčkové – červené, cherry, žluté, oranžové, zelené, modré ), rebarbora, salát hlávkový ( rychlený, jarní, ledový ) a listový ( zelený, červený, zlatý ), tykev ( cuketa zelená a žlutá, meloun, patizon bílý a žlutý, špagetová, velkoplodá goliáš, Hokkaidó ), zelí hlávkové bílé a červené

 

Bylinky :  bazalka ( zelená, červená, zkadeřená), citronová tráva, houbová bylinka, koriander, libeček, máta ( peprná, jahoda, pomeranč, ananas, mochito ), majoránka ( 3druhy),  mateřídouška ( stříbrná , zlatá ), meduňka, mingrénovník,  oregano ( zelené, zlaté ), pažitka ( klasická a česneková ), petržel naťová ( kadeřavá a hladkolistá ), rozmarýn ( převislý a vzpřímený ), rýmovník drobnolistý, santolina, satureja douglasii ( indiánská máta ), saturejka, stevia, šalvěj lékařská ( klasická, tříbarevná, červená ), tymián ( zelený, žlutý, stříbrný ), ženšen

 

Květiny : afrikán ( nízký 5druhů, velkokvětá nízká žlutá ), aspargus sprengeri, astericus, astra ( vysoká, nízká ), Atermanthera fancifilles ( rudá ), bakopa velkokvětá             ( modrá, bílá, růžová ), balsamíny ( velkokvětá, plnokvětá ), begonie (velkokvětá, plnokvětá )bidens, brachyscome ( bílá, modrá, růžová ),  celosia, cinerárie, cínie, gypsophilla převislá, fuchsie ( vzpřímené, převislé ), gazánie (zelenolistá, stříbrnolistá ), hledík nízký, hvozdík nízký, jiřiny, kejklířka ( mimulus ), krásnoočko, kokarda, kopretina, kufea,  lewisia, levandule, lobelky ( bílá, světle modrá, tmavě modrá, růžová ),lysimachia, mercadonie, milion bells, muškáty ( vzpřímené, převislé), nemesie převislá ( žlutá, oranžová, červená ) a nízká ( směs barev ), nestařec ( modrý, bílý ), pilea microphilla, platycodon ( modrý, bílý, růžový, osteospermum ( klasická, plnokvětá, SPIDER ), plectranthus, savnitálie   ( vitálka ), petunie, scaveola ( vejířovka – modrá, bílá, růžová ), surfínie, šalvěj směs barev, šrucha směs barev, šuškarda modrá, tradenscantia, verbeny převislé,  voskovka     ( 8druhů ), zelenec

 

Zkušební prodej zahrádkářského sortimentu : semena, zelené hnojení, hnojiva, postřiky, zemina, mulčovací kůra, truhlíky, květináče, aj


Publikováno 10. 5. 2021 7:42

Kotlíkové dotace

Olomoucký kraj v současné době připravuje pokračování dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji. V rámci tohoto dotačního programu se předpokládá, že občané kraje, resp. vlastníci rodinných, bytových domů (pokud je každý byt vytápěn samostatným zdrojem), případně i trvale obydlených rekreačních objektů na území Olomouckého kraje budou moci požádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel.

V této souvislosti je na webu Olomouckého kraje zveřejněna anketa týkající se tématu kotlíkových dotací.

Rádi bychom Vás požádali o případné předání informace o této anketě Vašim občanům, případně vložení odkazu na anketu přímo na webové stánky, facebookový profil města/obce.

Veškeré informace o připravovaném dotačním programu, včetně kontaktů na pracovníky jsou k dispozici na webových stránkách Olomouckého kraje, konkrétně na www.olkraj.cz/kotlikovedotace.

 V případě dotazů se můžete obrátit na Ing. Stanislavu Palovou, vedoucí oddělení administrace kotlíkových dotací, tel.: 585 508 233, email: s.palova@olkraj.cz.

 Současně je možné dotazy k tomuto tématu zasílat na kotlikovedotace@olkraj.cz.

 

Děkujeme za spolupráci.

 


Publikováno 30. 4. 2021 8:20

Střítežská farnost oznamuje

Střítežská farnost oznamuje:

Ministerstva zdravotnictví OD PONDĚLÍ  26.4.2021 RUŠÍ OMEZOVÁNÍ POČTU ÚČASTNÍKŮ BOHOSLUŽEB.

Zůstává podmínka hygienické ochrany dýchacích cest a desinfekce při vstupu do kostela. Farnost zároveň zve farníky do kostela na oslavu svátku Sv.Josefa  v sobotu 1.5. v 9 hod., i na nedělní mši v 9,30 hod.


Publikováno 26. 4. 2021 11:05