Drobečková navigace

Úvodní stránka > Historie > Archiv aktualit > rok 2012

Střítežská škola hostila seniory

Zastupitelstvo Obce Stříteže nad Ludinou pozvalo na pátek 13.dubna seniory, kteří v letošním roce oslaví své životní jubileum šedesáti pěti nebo sedmdesáti a více let. Ve slunečném odpoledni se jídelna základní školy rychle naplnila pozvanými. Program zahájila krátkým přivítáním předsedkyně kulturní a občanské komise Naďa Šváčková, která zároveň vyjádřila přání, aby se toto setkání stalo novou tradicí v bohatém kulturním kalendáři obce. Před vystoupením dětí základní školy všechny srdečně pozdravil starosta obce Petr Pajdla. Žáci 6.ročníku, pod vedením p.učitelky Moniky Röderové, zazpívali několik lidových písniček. Poté čtveřice děvčat předvedla vlastní taneční skladbu na mix moderní hudby. Po malém pohoštění si téměř všichni zazpívali s místními muzikanty, harmonikářem Petrem Lévem a trumpetistou Václavem Voldánem. Přítomní také se zájmem shlédli prezentaci fotografií zachycujících stavby realizované v posledních letech v obci, ale i teprve připravované investice, nebo úspěchy střítežských sportovců. Prezentaci provázeli komentářem starosta obce Petr Pajdla a místostarosta Zdeněk Lév.

O příjemně stráveném pátečním odpoledni  svědčily nejen úsměvy více než 80 jubilantů, kteří přijali pozvání, ale i to, že až do konce programu vydržely i nejstarší občanky Stříteže nad Ludinou, paní Anežka Šváčková, která v lednu oslavila své 93.narozeniny a paní Růžena Kašparová, která se v červenci dožije 97 let.

Všem jubilantům přeji jménem celého zastupitelstva obce mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti do dalšího života.

Ing.Petr Pajdla, starosta obce

fotogalerie Setkání se seniory 13.4.2012

 

****************************************************************************************************

BRIGÁDA V OBECNÍM LESE

V sobotu 14.4.2012 proběhla letos již třetí brigáda v obecním lese. Po žácích základní školy a Tělovýchovné jednotě přišli sadit stromky i členové místní organizace Svazu českých včelařů. Společně zasadili v kamenitém terénu Okrouhlíku více než 600 ks lesních sazenic      Děkujeme všem  za pomoc.

fotogalerie zde

 

***************************************************************************************************

HISTORICKÁ SEZONA HC STŘÍTEŽ

V sobotu 31. března skončila sezona, která se do kroniky střítežského hokeje zapíše velkým a zlatým písmem. Poprvé ve své historii dosáhl tým HC Střítež na nejvyšší příčku a stal se vítězem ligy amatérských hokejistů ročníku 2011/2012. Na tento vrchol vystoupal po sedmi náročných zápasech vyřazovacích bojů v play-off. Po základní a nadstavbové části patřila střítežským hokejistům pátá příčka, která znamenala účast v předkole.  Tam jsme narazili na tým Jezernice. Zápas to byl těžký a vypjatý, skóre po dvou třetinách bylo 3:3, nakonec jsme ale v závěru zabrali a vyhráli 7:3. V samotném play-off jsme pak postupně vyřadili týmy Olšovce, Cool Cars a ve finále jsme narazili na družstvo Černotína. Cenný je hlavně semifinálový skalp jasného vítěze základní části Cool Cars, který odešel poražen pouze dvakrát a s velkým náskokem obsadil první místo.  Ve finálové sérii hrané na dvě utkání jsme reprezentanty Černotína dokázali porazit 4:3 a 3:1.  Poslední zápas byl součástí finálového odpoledne amatérských soutěží na zimním stadionu v Novém Jičíně a měl téměř ligovou atmosféru. Oba týmy přijeli povzbudit kamarádi a rodinní příslušníci. Ze Stříteže přijeli nejen auty, ale byl vypraven i autobusový speciál. Ti všichni chtěli být u toho, až zazní poslední siréna a my zvedneme nad hlavu pohár. Hnáni neustálým skandováním, troubením a bubnováním podali hráči střítežského týmu výborný výkon a pak už propukla euforie. Takový úspěch se samozřejmě musí patřičně oslavit.  Gratulujeme všem, kteří se na zisku titulu podíleli a děkujeme těm, kteří nám fandili a přijeli nás podpořit.

HOKEJISTÉ ZE STŘÍTEŽE HRÁLI

UŽ PŘED 48 LETY

Foltýnek Miroslav, neznámý, Hlobil Jiří, Hercik, Čoček Adolf, Humplík Karel, Haitl Miroslav, Pečeňa František, neznámý, neznámy, Hegar Ladislav, Lév Ladislav, Foltýnek Viktor, neznámý

Děkujeme panu Františku Pečeňovi za souhlas s uveřejněním fotografie a Jar. Haitlovi za identifikaci hokejistů.


**************************************************************************************************************************

Vyúčtování předběžných výdajů za likvidaci odpadů za rok 2011

Na grafu je vidět jak se od roku 2000 v naší obci zvýšil objem likvidovaných odpadů. Je to více než 3x. Na jedné straně je dobře, že odpad nekončí na černých skládkách v lese, nebo není spálen neekologicky v kotelnách, ale do budoucna se budeme muset zamyslet nad tím, co všechno dáváme do popelnic. Vytříděný odpad doposud tvoří asi 18% z celkového množství odpadů v obci. 82 % odpadu tak končí na skládce. Podobná situace je v celé České republice, zatímco v Rakousku nebo Německu se skládkuje jen méně než 50% odpadů. Připravovaný zákon o odpadech na tuto situaci reaguje tím, že zvýší poplatek za skládkovné za tunu uloženého odpadu z 500,- Kč na minimálně 900 a postupně během několika málo let na 1200,- Kč za tunu. To by podstatně zvýšilo i poplatky v obci. Proto musíme více a lépe třídit. Do popelnic tak určitě nepatří plevel ze zahrádky, stavební suť, hlína či věci, na které máme barevné kontejnery, tj. plasty, sklo, papír a nápojové kartony. Železo a kovy sbírají hasiči každé jaro, nebo jsou sběrny v Hranicích. Za většinu vytříděného odpadu máme možnost inkasovat od společnosti EKOKOM zpátky finanční prostředky, které nám zaplatí zvýšené náklady spojené s tříděním. Platí tedy TŘÍDĚNÍ SE VYPLATÍ !!!                    Vyúčtování ke stažení ZDE

*********************************************************************

rok 2012

Malé derby vyhrála Střítež

V lize amatérských hokejistů, kterou organizuje zimní stadion v Novém Jičíně, došlo na utkání sousedních vesnic – Stříteže a Partutovic. Souboj byl o to zajímavější, že oba týmy byly také sousedé v tabulce s velmi podobnými výsledky, a to vneslo do tohoto utkání další náboj. Protože se hrálo v nedělní podvečer bylo jasné, že  se na ledě objeví to nejlepší, co mají oba týmy k dispozici, což u zápasů hraných ve všední dny večer není dost dobře možné. A zápas opravdu nabídl vše, co k pořádnému derby patří. Nechyběly tvrdé střety, emoce a vyloučení, ale ani pohledné akce, góly a kamarádské špičkování. Hrálo se ve svižném tempu a šance se střídaly na obou stranách, za kratší konec ve skóre ale celou dobu tahali hráči z Partutovic.

Po třetinách 2:0, 3:2 a 0:1 jsme si nakonec všechny body odvezli do Stříteže a tento výsledek nás vynesl až na bronzovou pozici v průběžné tabulce celé soutěže, která čítá 16 týmů. To je velmi slušný výsledek, i když je odehrána zhruba polovina ročníku. V nadcházejících dvou střetnutích jsme určitě chtěli potvrdit svou příslušnost mezi elitu, a to i přesto, že nás čekali dva těžcí soupeři – čtvrtá Poruba a hlavně druhý Černotín.

S Porubou jsme se utkali už za dva dny a dařilo se až nečekaně. Ačkoliv je to tým, který byl za námi jen kvůli horšímu skóre, tak zápas s námi jim vůbec nevyšel. Náš forčeking hluboko v jejich obranném pásmu vyústil v hrubé chyby při rozehrávce, které jsme dokázali využít a rozhodnuto bylo vlastně už po první třetině, která skončila 5:0 v náš prospěch. Skóre pak už dále narůstalo až na konečných 9:2. Nutno ovšem dodat, že zápas samotný rozhodně nebyla tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát podle výsledku. Nám se ale podařilo proměnit skoro každou šanci, zatímco soupeř se v zakončení trápil a nebo zase náš gólman předvedl parádní zákrok. Nálada v kabině je teď velmi dobrá a doufáme, že nám to vydrží co nejdéle. Rádi bychom to letos dotáhli dále než vloni, kdy jsme vypadli v předkole play-off právě s Porubou.

Jiří Jordán     www.amaterskyhokej.cz

********************************************************************************************************************************
********************************************************************************************************************************
Tříkrálová sbírka 2011
V sobotu 7.ledna se ve střítežské škole sešlo 18 dětí a 6 vedoucích skupinek, aby se nastrojili do připravených kostýmů, případně načernili tváře. Poté se 6 skupin tříkrálových koledníků vydalo po obci. Navštívili každou domácnost, zpěvem popřáli štěstí, zdraví a nad dveře přidali svěcenou křídou symbolický nápis K+M+B 2012. Také počasí letos koledníkům přálo a už před polednem se vraceli po obchůzce svých úseků. V pondělí dopoledne se pak všichni sešli v zasedací místnosti obecního úřadu, kde děti společně s pracovnicemi Charity Hranice přepočítaly obsah jednotlivých pokladniček. Každý z malých koledníků dostal za odměnu sladkost a drobný dárek, ale i velké poděkování od starosty obce i ředitelky základní školy. Pochvala byla zasloužena, vždyť děti letos ve Stříteži vykoledovaly 29.651,- Kč, což bylo opět víc, než v roce minulém.
Ing. Petr Pajdla
********************************************
Tělovýchovná jednota bilancovala rok 2011 - Zpráva o činnosti ZDE
*******************************************************

****************************************************************************************************

Tříkrálová sbírka ve Stříteži nad Ludinou
Dobročinná akce Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita Česká republika, je největší dobrovolnickou akcí u nás a v roce 2012 se v celostátním měřítku uskuteční již po podvanácté.

Komu sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Výnos sbírky se rozdělí podle tohoto klíče:
65 % samostatné a společné projekty farních a oblastních charit v regionech, kde se výnos vykoledoval
15 % projekty diecézních charit
10 % humanitární pomoc
5 % projekty pomoci organizované Sekretariátem CHČR
5 % režijní náklady na pořádání sbírky.

Jak mohu sbírku podpořit?

Kdo koleduje?

Do ulic obcí a měst vychází více než 14 tisíc kolednických skupinek (přibližně 50 000 dobrovolníků) a výnos sbírky činil v minulém roce přes 70 milionů korun. Sbírka má ustálená pravidla, vedoucím skupinky musí být dospělá osoba vybavená průkazem koledníka.

Charita Česká republika je pořadatelem Tříkrálové sbírky dle osvědčení oznámení Magistrátem hlavního města Prahy ze dne 24.9.2009 č. j. S-MHMP/755573/2009 a v souladu s platnými právními předpisy, zejména pak zákona 117/2001 Sb. O veřejných sbírkách.

Ve Stříteži nad Ludinou bude tradičně Tříkrálová sbírka provedena ve spolupráci se Základní a Mateřskou školou ve Stříteži nad Ludinou. Koledníci navštíví domácnosti v sobotu 7.1.2012.

Karneval ve Stříteži se vydařil!

Letos již popatnácté uspořádala Tělovýchovná jednota ve Stříte- ži nad Ludinou uplynulou neděli Maškarní karneval pro děti. Poprvé jsme měli možnost vyzkoušet si krásné prostory místní základní školy. V programu vystoupily cvičenky TJ  Střítež se skladbou "Děti ráje" a ti nejmenší z místní mateřské školy si při-pravili folklórní vystoupení. Celý program měl rychlý a divoký spád. Bohatá tombola a skvělý domácí bufet našich maminek i babiček umocnil krásný kulturní  zážitek všem kdo si přišli napo-sledy zařádit před očekávaným čtyřicetidenním půstem.

další FOTO

Naďa Šváčková  předsedkyně TJ Střítež n.L. Foto: Jana Černá

Vyhledat v textu

9. 12. Vratislav

Zítra: Julie
Meteoradar

Návštěvnost stránek

214770